(AKTUALIZACJA) Sześć pierwszych odcinków nowego sezonu Gry o tron wyciekło do sieci 6

Sześć pierwszych odcinków nowego sezonu Gry o tron wyciekło do internetu na dzień przed oficjalną premierą. Wyciekłe epizody, wydają się pochodzić z kopii wysyłanych do prasy, przeznaczonych do recenzji.

Pierwsze odcinki nowego sezonu zaczęły się pojawiać w sieci kilka godzin temu. Początkowo zostały dostrzeżone za pomocą prywatnego trackera torrent IPT, jednak niedługo później dotarły na strony publiczne, takie jak The Pirate Bay, rarbg i KickassTorrents. W ciągu zaledwie trzech godzin od wycieku nowe odcinki zostały pobrane ponad 100.000 razy. Ocenia się, że do końca dnia liczba pobrań może przekroczyć 1.000.000 kopii. Według źródeł, odcinki, które trafiły do sieci pochodzą najprawdopodobniej z kopii rozsyłanych prasie, przeznaczonych do recenzji.
Wyciek stanowi wielki cios dla stacji HBO, która chcąc ograniczyć pobieranie pirackich kopii serialu, miała w tym roku udostępnić najnowszy sezon swojego serialu w 170 krajach jednocześnie. Niestety piraci zgarnęli pierwszeństwo dla siebie wypuszczając nowe odcinki, na blisko dobę przed oficjalną premierą. Mimo, iż nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń, wielu fanów serialu zdążyło już dostrzec wyciek.
Gra o tron była najczęściej "piraconym" serialem w ciągu ostatnich trzech lat. Biorąc pod uwagę popularność najnowszego wycieku stan ten raczej nie ulegnie zmianie.

UPDATE
Wygląda na to, że wcześniejsze doniesienia o wycieku odcinków piątego i szóstego były fałszywe. Aktualnie w sieci można znaleźć pierwsze cztery odcinki nowego sezonu, które dotychczas zostały pobrane ponad 800.000 razy.

Źrodło: torrentfreak.com / spoilertv.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Beznickowy 2015-04-12

The Fappening dla serialomaniaków :D

anhr2 2015-04-15

Komentarz został usunięty ze względu na złamanie regulaminu. (spam)

Redox 2015-04-13

Nie pobieram ich na pewno. Nawet nie chodzi tu o słabą jakoś (chociaż to też na pewno zmniejsza komfort oglądania).

"Gra o tron" to serial, na który dobrze się czeka, można pospekulować i podyskutować co stanie się dalej. W poprzednim, czwartym sezonie po odcinkach takich jak " The Lion and the Rose" czy "The Mountain and the Viper" nie wyobrażam sobie odpalenia od razu kolejnego epizodu jak z karabinu.

ferhin2 2015-04-12

nie skorzystam. słaba jakość.

maciejka75 2015-04-12

czekam na 720p

Movieman maciejka75 2015-04-12

No to będziesz czekał do poniedziałku :)

Ja tam nie mam zamiaru ściągać tego w takiej jakości. Szkoda mi oczu na screena, jak na porządnego obywatela przystało będę oglądał odcinek tydzień po tygodniu na HBOGo.

maciejka75 Movieman 2015-04-12

poczekam …
Zawsze przedkładałem jakość nad ilością .
To mi dopiekłeś z tym porządnym obywatelem :)

Proszę czekać…