(AKTUALIZACJA) Sześć pierwszych odcinków nowego sezonu Gry o tron wyciekło do sieci

Sześć pierwszych odcinków nowego sezonu Gry o tron wyciekło do internetu na dzień przed oficjalną premierą. Wyciekłe epizody, wydają się pochodzić z kopii wysyłanych do prasy, przeznaczonych do recenzji.

Pierwsze odcinki nowego sezonu zaczęły się pojawiać w sieci kilka godzin temu. Początkowo zostały dostrzeżone za pomocą prywatnego trackera torrent IPT, jednak niedługo później dotarły na strony publiczne, takie jak The Pirate Bay, rarbg i KickassTorrents. W ciągu zaledwie trzech godzin od wycieku nowe odcinki zostały pobrane ponad 100.000 razy. Ocenia się, że do końca dnia liczba pobrań może przekroczyć 1.000.000 kopii. Według źródeł, odcinki, które trafiły do sieci pochodzą najprawdopodobniej z kopii rozsyłanych prasie, przeznaczonych do recenzji.
Wyciek stanowi wielki cios dla stacji HBO, która chcąc ograniczyć pobieranie pirackich kopii serialu, miała w tym roku udostępnić najnowszy sezon swojego serialu w 170 krajach jednocześnie. Niestety piraci zgarnęli pierwszeństwo dla siebie wypuszczając nowe odcinki, na blisko dobę przed oficjalną premierą. Mimo, iż nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń, wielu fanów serialu zdążyło już dostrzec wyciek.
Gra o tron była najczęściej "piraconym" serialem w ciągu ostatnich trzech lat. Biorąc pod uwagę popularność najnowszego wycieku stan ten raczej nie ulegnie zmianie.

UPDATE
Wygląda na to, że wcześniejsze doniesienia o wycieku odcinków piątego i szóstego były fałszywe. Aktualnie w sieci można znaleźć pierwsze cztery odcinki nowego sezonu, które dotychczas zostały pobrane ponad 800.000 razy.

Źrodło: torrentfreak.com / spoilertv.com