Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Świetny start Avengers: Czas Ultrona 3

Najnowsza superprodukcja Disneya i Marvela, Avengers: Czas Ultrona zarobiła w pierwszy dzień wyświetlania 84.5 miliona dolarów, co daje jej miano drugiego najlepszego otwarcia z pierwszego dnia. Tym samym poprawiony został wynik poprzedniej części Avengers, który wynosił 80.4 milionów dolarów.

Warto również dodać, że wynik Czasu Ultrona jest gorszy tylko od kwoty jaką na dzień dobry zarobił film Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II. Wówczas ostatnia część przygód czarodzieja z blizną na czole wyciągnęła z kieszeni widzów 90.1 milionów dolarów.

Jeśli chodzi o sam piątek, bez pokazów premierowych (tutaj Mścicielom udało się zarobić ponad 27,5 miliona dolarów co również jest lepszym wynikiem niż część pierwsza) to Avengers: Czas Ultrona zgarnęli 56,9 milionów dolarów. Ten wynik jest już gorszy od filmu z 2012 roku. Więc wszystko wskazuje na to, że kolejny film Whedona nie zarobi na otwarcie tyle co pierwsza część Avengers. Wtedy wynik otwarcia wyniósł ponad 207 milionów dolarów co jest najlepszym rezultatem w historii amerykańskiego boxoffice’u.

Jeśli do 84.5 miliona dolarów zarobionych w Stanach Zjednoczonych dodamy przychód z rynków zewnętrznych, to na koncie Avengers: Czas Ultrona znajdziemy w tym momencie 424.5 miliona dolarów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…