http://vimeo.com/mironkundzicz

Arkin w Get Smart 0

Zdobywca tegorocznego Oscara za najlepszą drugoplanową rolę męską, Alan Arkin zagra w filmie Get Smart.

Będzie to adaptacja popularnego serialu z 1965 roku. Był on nominowany do czternastu, a zdobył siedem nagród Emma. Był też nominowany, dwukrotnie, do Złotego Globu. Sitcom był satyrą na kino szpiegowskie. Opowiadał o przygodach dwójki agentów, Maxwella Smarta i Agentki 99, której imienia nigdy nie podano. Pracowali oni dla tajnej organizacji rządowej o nazwie KONTROLA, która skupiała w swoich szeregach tajnych agentów. Organizacją przeciwną do KONTROLI był CHAOS. Ta organizacja chciała zniszczyć, albo zdominować świat. Wiceprezydent CHAOSU, Siegfried, był największym przeciwnikiem Maxwella.

Alan Arkin w filmie Paragraf 22 1970Alan Arkin w filmie Paragraf 22 1970

Arkin wcieli się w rolę szefa KONTROLI. W oryginalnym serialu grał go Edward Platt (Atlantis, the Lost Continent).

Dołączy on do Steve'a Carella (40-letni prawiczek), z którym grał w nominowanym do Oscara obrazie Mała Miss. Carell wcieli się w główną rolę, agenta Maxwella Smarta. Reżyserem jest Peter Segal (Dwóch gniewnych ludzi). Produkuje Warner Bros. Pictures.

W pozostałych rolach zobaczymy Anne Hathaway (Tajemnica Brokeback Mountain) jako Agentkę 99, Dwayne'a The Rock Johnsona (Z podniesionym czołem) i Terrence'a Stampa.

Andrew Lazar (Niebezpieczny umysł), Charles Roven (Nieustraszeni bracia Grimm) i Alex Gartner (Ostre słówka) będą producentami.

Alan Arkin pochodzi z Nowego Jorku. Ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w takich filmach jak Paragraf 22, Edward Nożycoręki, Glengarry Glen Ross, czy Gattaca – Szok przyszłości. Ostatnio polscy widzowie mogli go oglądać w znakomitym obrazie Mała Miss. Poza tegorocznym Oscarem, ma na swoim koncie jeszcze dwie nominacje, za występy w Serce to samotny myśliwy i Rosjanie nadchodzą. Za rolę w tym ostatnim, otrzymał Złotego Globa. Poza tym zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Valladolid za Glengarry Glen Ross, czy nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Bostonu za występ w Trzynaście rozmów o tym samym.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…