Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ścigany powróci na wielki ekran? 1

Dr. Richard Kimble znowu będzie uciekał na dużym ekranie. Jak donosi Deadline, Warner Bros. Pictures planuje stworzyć nowy film na podstawie Ściganego. Nie wiadomo jednak, czy studio planuje zrobić całkowicie nowy reboot serialu z lat sześćdziesiątych czy sequel filmu Andrew Davisa z 1993 roku.

Stworzony przez Roy'a Hugginsa, serial "Ścigany" był wyświetlany od 1963 do 1967 roku. Całość miała 120 odcinków, które były podzielone na 4 sezony. W latach dziewięćdziesiątych powstał film kinowy, a role główne zagrali w nim Harrison Ford oraz Tommy Lee Jones. Ten drugi za rolę Samuela Gerarda zdobył Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Pięć lat później premierę miał spin-off z Gerardem w roli głównego bohatera. Oba te filmy zarobiły w światowym boxoffice 470 milionów dolarów.

Autorką scenariusza nowego filmu o Richardzie Kimble’u ma być Christina Hodson. Produkcją mają zająć się Arnold i Anne Kopelsonowie, którzy pracowali również przy Wydziale pościgowym.

Warto odnotować, że Ścigany to kolejny film Harrisona Forda, który jest w planach studio do odnowienia. Jak wiadomo w tym roku zadebiutuje kolejna część Gwiezdnych wojen. Dodatkowo sporo mówi się o sequelu Łowcy androidów. W planach jest również powrót do kin Indiany Jonesa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…