Biografia Lance'a Armstronga gorącym towarem w Cannes 1

O filmie Program, będącym biografią Lance'a Armstronga, po raz pierwszy pisaliśmy jesienią 2013 roku, publikując pierwsze oficjalne zdjęcie z tej produkcji. Od tego czasu docierało do nas niewiele informacji odnośnie filmu w reżyserii Stephena Frearsa. W tym tygodniu – w poniedziałkowy poranek zaprezentowano na festiwalu Cannes pierwszy klip dla potencjalnych amerykańskich dystrybutorów.

Ben Foster jako Lance Armstrong w filmie PROGRAM (2015)

Nie wiemy co dokładnie przedstawiał wspomniany klip. Mamy nadzieję, że niedługo zadebiutuje on w sieci dla większego grona widzów. Jedyne co wiadomo to zgodne opinie, że wcielający się w upadłego sportowca Ben Foster wypadł rewelacyjnie, oddając w sposób perfektywny jego cechy zarówno fizyczne jak i samą niełatwą osobowość. Pojawiła się nawet opinia, że oglądanie klipu przypominało oglądanie wycinka z jakiegoś dokumentu. Czyżby szykowała się dla Fostera pierwsza nominacja do Oscara czy Złotego Globu?

Film został już skończony i według Variety paru amerykańskich dystrybutorów wyraziło zainteresowanie projektem. Oznacza to prawdopodobną premierę na terenie Stanów Zjednoczonych w 2015 roku i kandydata do Oscarów w wyścigu w 2016 roku.

Wcześniej tytuł filmu brzmiał Icon, niedawno zmieniono go na Program. W filmie występuje również Chris O'Dowd jako David Walsh, który już wcześnie oskarżył Armstronga o stosowanie dopingu, Guillaume Canet jako Michele Ferrari, lekarz przygotowujący kolarza, Jesse Plemons, Lee Pace, Bryan Greenberg i Dustin Hoffman.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Jankes 2015-05-17

Wiedziałem, że kiedyś ten gość musi doczekać się swojego filmu. Tez jestem ciekawa jak go tutaj przedstawią.

Redox Jankes 2015-05-17

Zawsze powtarzałem, że historia Armstronga to świetny materiał na film. Polecam również obadać świetny "The Armstrong Lie" jako umilacz do premiery.

Jankes Redox 2015-05-17

Ok, zerknę na ten umilacz :)

bizarre 2015-05-17

Ciekaw jestem w jakim świetle będzie postawiony Armstrong, czy będą jakieś próby usprawiedliwiania go. Frears kojarzy mi się z dość bezemocjonalnym kinem, dlatego nie dziwi mnie, że "oglądanie klipu przypominało oglądanie wycinka z jakiegoś dokumentu". Tak czy inaczej, na pewno obejrzę.

Redox bizarre 2015-05-17

Też jestem ciekaw tego biopicu. Umieszczałem go w swoim rankingu najbardziej oczekiwanych produkcji dwukrotnie (bo premiera się opóźniała, stąd tytuł jest na dwóch rankingach). #1, #2 :)

bizarre Redox 2015-05-17

Hmm teraz jak pomyśle o "Królowej" Frearsa, to została ona przedstawiona wręcz lekko negatywnie… A Armstrong to temat kontrowersyjny i jeszcze mocno świeży. Wcześniej nie czekałem na ten film, ale teraz mam spore oczekiwania.

Redox bizarre 2015-05-17

Z filmografii Frearsa znam tylko "Królową" (którą oglądałem dawno temu i niewiele pamiętam z filmu), więc ciężko wypowiedzieć mi się o kierunku reżyserii i przełożeniu materiału ze scenariusza na język filmowy. Z życia Armstronga jest wiele, wiele momentów, z których można nakręcić świetne, dynamiczne sceny, chociażby jak ten wywiad lub to rozzłoszczenie lub cała relacja z Floydem Landisem.

bizarre Redox 2015-05-18

Pozostaje jeszcze pytanie jak poradzi sobie z tą rolą Ben Foster. Z filmografii wynika, że widziałem z nim kilka filmów, ale z żadnego go nie pamiętam, więc w sumie to dla mnie aktor anonimowy.

Redox bizarre 2015-05-18

Jako wielki fan "Six Feet Under" mocno polecam ten serial! Foster gra tam przez dwa sezony (3. i 4.) dość ciekawą postać :)

bizarre Redox 2015-05-18

Jestem zupełnie na bakier z serialami, ale dzięki, będę miał go na uwadze :)

Proszę czekać…