Biografia Lance'a Armstronga gorącym towarem w Cannes

Ben Foster jako Lance Armstrong w filmie PROGRAM (2015)

O filmie Program, będącym biografią Lance'a Armstronga, po raz pierwszy pisaliśmy jesienią 2013 roku, publikując pierwsze oficjalne zdjęcie z tej produkcji. Od tego czasu docierało do nas niewiele informacji odnośnie filmu w reżyserii Stephena Frearsa. W tym tygodniu – w poniedziałkowy poranek zaprezentowano na festiwalu Cannes pierwszy klip dla potencjalnych amerykańskich dystrybutorów.

Nie wiemy co dokładnie przedstawiał wspomniany klip. Mamy nadzieję, że niedługo zadebiutuje on w sieci dla większego grona widzów. Jedyne co wiadomo to zgodne opinie, że wcielający się w upadłego sportowca Ben Foster wypadł rewelacyjnie, oddając w sposób perfektywny jego cechy zarówno fizyczne jak i samą niełatwą osobowość. Pojawiła się nawet opinia, że oglądanie klipu przypominało oglądanie wycinka z jakiegoś dokumentu. Czyżby szykowała się dla Fostera pierwsza nominacja do Oscara czy Złotego Globu?

Film został już skończony i według Variety paru amerykańskich dystrybutorów wyraziło zainteresowanie projektem. Oznacza to prawdopodobną premierę na terenie Stanów Zjednoczonych w 2015 roku i kandydata do Oscarów w wyścigu w 2016 roku.

Wcześniej tytuł filmu brzmiał Icon, niedawno zmieniono go na Program. W filmie występuje również Chris O'Dowd jako David Walsh, który już wcześnie oskarżył Armstronga o stosowanie dopingu, Guillaume Canet jako Michele Ferrari, lekarz przygotowujący kolarza, Jesse Plemons, Lee Pace, Bryan Greenberg i Dustin Hoffman.

Źrodło: variety.com


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.