Po prostu kocham kino :)

Giganci ringu - Tyson, Holyfield, Hopkins 1

Multikino, Program 2 Telewizji Polskiej oraz MayFly zapraszają na pokazy filmu Mistrzowie w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie – już 28 maja o godz. 19:00. Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 2 dni wcześniej – 26 maja o godz. 19.00 w Multikinie Złote Tarasy.

Film Breta Marcusa, który to coś więcej niż zwykły dokument o sporcie. W filmie zobaczymy gwiazdy boksu, kina i muzyki: Mike’a Tysona, Evandera Holyfielda, Bernarda Hopkinsa, Denzela Washingtona, Marka Wahlberga, 50 Centa, Mary J. Blige, a także reżyserów takich jak Spike Lee i Ron Howard. Boks, nazywany „sportem biedoty”, dla dzieciaków z najbiedniejszych dzielnic Ameryki jest nieraz – paradoksalnie – jedyną okazją ucieczki od przemocy. Wraz z sukcesami na ringu przychodzi im stoczyć walki, do których nie byli wcześniej wytrenowani. Mistrzowie rodzą się i upadają w mgnieniu oka. Utalentowani młodzi bokserzy nie są gotowi na sławę i wielkie pieniądze, które pojawiają się wraz z mistrzowskim pasem. Wielu z nich najcięższą walkę toczy na emeryturze, kiedy we znaki dają się finanse i zdrowie.

Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins z niezwykłą otwartością opowiadają o swoich karierach, życiu na ringu i poza nim. Film Mistrzowie łączy rekonstruowane sceny z archiwalnymi walkami oraz emocjonującymi wywiadami z Markiem Wahlbergiem, Reżyser, próbując dociec, do czego prowadzi pogoń za Amerykańskim Snem, portretuje złożony i nieoczywisty świat kontrowersyjnego i niebezpiecznego sportu.

Majowe spotkanie w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie” odbędzie się 28 maja w wybranych  kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Wrocław Pasaż

Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 26 maja o godz. 19.00 w Multikinie Złote tarasy.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…