Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zmiana daty premiery Marsjanina 0

20th Century Fox zmienia datę premiery nowego filmu Ridleya Scotta, Marsjanin z Mattem Damonem i Jessicą Chastain w rolach głównych.

Początkowo produkcja miała zadebiutować w kinach 25 listopada. Nowy dzień premiery to 2 października. Wygląda więc na to, że wytwórnia liczy na wielkie zyski i niskie spadki. A te drugie byłyby całkiem możliwe ponieważ pod koniec grudnia do walki o dolary widzów włączy się film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Na razie nie wiadomo czy zmiana amerykańskiej premiery wpłynie na wyświetlanie filmu w Polsce. Premiera nad Wisłą wciąż zaplanowana jest na 27 listopada.


Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair.

Dodatkowo przypominamy Wam zwiastun Marsjanina.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…