http://vimeo.com/mironkundzicz

Tulia powraca 0

Porzucony projekt Halle Berry, Tulia, powraca do gry.

Wszystko za sprawą Carla Franklina (Bez przedawnienia), który chce go wyreżyserować. Produkcja ma powstać dla Lionsgate.

Halle Berry w filmie X-Men: Ostatni bastion 2006Halle Berry w filmie X-Men: Ostatni bastion 2006

Scenariusz obrazu skupia się na aresztowaniu, w roku 1999, 46 czarnych mężczyzn w podupadłym miasteczku Tulia w Teksasie. Stwierdzono potem, że przy podejrzanych nie znaleziono żadnych kradzionych pieniędzy, narkotyków czy nielegalnej broni.

Berry miała by zagrać panią adwokat, która, w trakcie procesu dowiodła, że mężczyźni zostali aresztowani niesłusznie i doprowadziła do ich uwolnienia. Na jaw wyszło też, że agent, który prowadził śledztwo w tej sprawie dopuścił się krzywoprzysięstwa.

Historia jest oparta na książce Tulia: Race, Cocaine, and Corruption in a Small Texas Town, autorstwa Nate Blakeslee. Autorką scenariusza jest Karen Croner (One True Thing). Zdjęcia mają ruszyć 1 maja w Louisianie.

Halle Berry urodziła się w Cleveland w stanie Ohio. Wystąpiła w wielu filmach, ale najlepiej została zapamiętana z ról w takich obrazach jak Malaria, X-Men, Czekając na wyrok, Kod dostępu, Śmierć nadejdzie jutro, czy Gothika. Zdobyła Oscara i Srebrnego Niedźwiedzia za występ w Czekając na wyrok.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…