Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Znamy nazwiska reżyserów kolejnego sezonu Gry o tron 2

Poznaliśmy nazwiska reżyserów, którzy zajmą się reżyserią odcinków Gry o tron w kolejnym, szóstym już sezonie produkcji HBO. Na liście znane nazwiska z pracy w telewizji.

- Jeremy Podeswa (odcinki pierwszy i drugi) – gorące nazwisko w telewizyjnym półświatku. Ma na swoim koncie wyreżyserowanie między innymi siedmiu odcinków Zakazanego imperium oraz osiem Dynastii Tudorów. Przy Grze o tron będzie pracował drugi sezon z rzędu. W niedawno zakończonym to on wyreżyserował epizody zatytułowane "Unbowed, Unbent, Unbroken" oraz "Kill the Boy".

Daniel Sackheim (odcinki trzeci i czwarty) – nowe nazwisko, które zawita w Westeros. Prawdziwy telewizyjny weteran, żeby nie napisać żywa legenda. Człowiek, który w latach osiemdziesiątych wyprodukował Policjantów z Miami. Za kamerą stał przy okazji takich seriali jak Z archiwum X, Dr House czy Prawo i bezprawie. Ostatnimi czasy pracuje przy bardzo dobrze ocenianym serialu stacji FX – Zawód Amerykanin.

Jack Bender (odcinki piąty i szósty) – kolejny debiutant jeśli chodzi o pracę przy Grze o tron. Wcześniej miał jednak okazję pracować dla samej stacji HBO. Reżyserował odcinki takich seriali jak Carnivale czy Rodzina Soprano. Najbardziej znany jest jednak z pracy przy Zagubionych. Wyreżyserował wówczas aż 38 epizodów.

Mark Mylod (odcinki siódmy i ósmy) – tym razem człowiek, który miał okazje pracować przy sezonie piątym. Wyreżyserował wówczas odcinki o tytułach "High Sparrow" oraz "Sons of the Harpy". Wcześniej pracował dla HBO przy serialu Ekipa. To on był reżyserem 23 epizodów opowiadających historię chłopaków z Queens. Ma nas swoim koncie również komedię z Sachą Baronem Cohenem, Ali G.

Miguel Sapochnik (odcinki dziewiąty i dziesiąty) – końcówka przyszłego sezonu Gry o tron będzie należała do tego, który stworzył jeden z najlepszych – a pewnie znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że najlepszy – odcinków w historii serialu. To własnie Miguel Sapochnik wyreżyserował odcinek "Hardhome", w którym mogliśmy oglądać epicką bitwę pomiędzy ludźmi a armią nieumarłych. Drugim epizodem na jego koncie był "The Gift". Warto również odnotować, że własnie jego nazwisko widnieje w rubryce "reżyser" pierwszego odcinka, drugiego sezonu innego hitu HBO – Detektyw.

Tak prezentuje się lista pięciu reżyserów, którzy stworzą kolejny sezon telewizyjnego widowiska stacji HBO. Na razie nie znamy oficjalnych nazwisk scenarzystów szóstego sezonu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…