widoczny tu i tam. hasam.

Klinika Tomasza Wolskiego nagrodzona w Hiszpanii 0

Film dokumentalny Tomasza Wolskiego Klinika otrzymał nagrodę Jeana Vigo dla najlepszego reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Punto de Vista w Pamplonie (Hiszpania). Reżyser odbierał ją podczas ceremonii kończącej festiwal, 2 marca 2007.

KLINIKA to portret zbiorowy pacjentów Kliniki Chorób Wewnętrznych w Krakowie. Pan Sylwester jest już w szpitalu po raz 23. Pani Luiza pomimo choroby zachowuje dobry humor, a apetyt ma taki, że zjadłaby – jak mówi – cały szpital. Pani Józefa, była rekwizytorka teatralna, lubi pogadać o gwiazdach z telewizji, a pan profesor przemycił tu paczkę papierosów… Mikroświat ludzi starszych, z ich kłopotami, radościami, sukcesami i rozczarowaniami.

Nagroda w Hiszpanii, jest pierwszym międzynarodowym wyróżnieniem dla filmu Tomasz Wolskiego. Do tej pory Klinika była nagradzana w Polsce – otrzymała główna nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Era Nowe Horyzonty, dyplom honorowy na Krakowskim Festiwalu Filmowym, główną nagrodę na festiwalu Filmowa Góra oraz nagrodę za montaż na Cieszyńskim Festiwalu Filmowym 2006.

pisf.pl

Kadr z filmu Klinika 2006Kadr z filmu Klinika 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Jay

'odbierze'
znaczy sie juz odebral? :) Bo trzeci juz mamy lol.

Edit: Poprawione, good:)

Proszę czekać…