Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fatalne zauroczenie trafi na mały ekran 1

Jak donosi The Hollywood Reporter, stacja FOX planuje stworzyć telewizyjny reboot thrillera z 1987 roku, Fatalne zauroczenie z Michaelem Douglasem i Glenn Close w rolach głównych.

Początkowy plan zakłada, że będzie to miniseria, która może zostać jednak rozbudowana w coś większego. Jej twórcami będą Maria i André Jacquemetton, którzy pracowali między innymi przy Mad Menie.

W filmie wyreżyserowanym przez Adriana Lyne’a, Michael Douglas gra nowojorskiego adwokata Dana Gallaghera, który pod nieobecność żony (Anne Archer) wdaje się w namiętny romans z uwodzicielską Alex Forrest (Glenn Close). Po szalonej nocy Dan zamierza zapomnieć o przypadkowym skoku w bok, jednak Alex nie ma zamiaru zrezygnować z kochanka. Ani teraz, ani jutro… Nigdy! Nawet jeśli ceną ma być zniszczenie rodziny Dana.

Film odniósł niebywały sukces komercyjny, jak i artystyczny. Na całym świecie Fatalne zauroczenie zarobiło ponad 320 milionów dolarów oraz było nominowane do sześciu Oscarów (w tym dla najlepszego filmu, aktorki oraz reżysera). Sama Glenn Close stworzyła natomiast jedną z najbardziej znanych famme fatale w historii kina.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…