http://vimeo.com/mironkundzicz

Zack Snyder reżyserem Sucker Punch 0

Zack Snyder wyreżyseruje film z gatunku akcja/fantasy, Sucker Punch.

Będzie to pierwszy projekt, który wyprodukuje jego wytwórnia, Cruel and Unusual Films. Snyder nie tylko wyreżyseruje obraz, ale napisze też scenariusz, razem ze Stevem Shibuya, który jest autorem książkowego pierwowzoru i będzie producentem, razem ze swoją żoną Deborah Snyder (300).

Zack Snyder / screamfestla.comZack Snyder / screamfestla.com

Akcja film będzie się działa w latach 50. XX wieku i będzie opowiadać historię dziewczyny, która zostaje zamknięta w szpitalu dla psychicznie chorych, przez swojego złego ojczyma. Stara się on, aby dziewczyna została poddana lobotomii w przeciągu pięciu dni. W zamknięciu, dziewczyna zaczyna tworzyć sobie alternatywną rzeczywistość, aby ukryć tam swoje lęki i ból. Tam też zaczyna planować swoją ucieczkę. Aby tego dokonać, będzie musiała ukraść pięć potrzebnych rzeczy, zanim zostanie zamieniona w warzywo.

Niedawno napisałem dla siebie scenariusz i była w nim sekwencja, która zmusiła mnie do myślenia. 'Jak mam zrobić film, w którym są sekwencje, które nie są ograniczane przez fizyczne realia, które na codzień ograniczają normalnych ludzi i zachować ciągłość i sens akcji, tylko nie tak, jak, nie chcę być niegrzeczny, w tym gównianym Ultraviolet?'. Pisząc ten scenariusz, byłem zainspirowany takimi filmowymi światami, jakie można zobaczyć na przykład w Moulin Rouge, który jest zarówno nowoczesny jak i ponadczasowy. – mówi reżyser.

Snyder określił świat Sucker Punch jako mieszankę Alicji w krainie czarów z karabinami maszynowymi. Będą tam smoki, burdele i bomby. Ważną rolę ma też odgrywać muzyka.

Końcem końców chodzi o tę dziewczynę, która musi przeżyć i to, czego ona potrzebuje, aby tego dokonać. – mówi Deborah Snyder.

Snyder jest teraz w trakcie przedprodukcji filmu Watchmen (Strażnicy), który będzie adaptacją komiksu autorstwa Alana Moore'a (scenariusz) i Dave'a Gibbonsa (rysunki). Zdjęcia do tego projektu mają się rozpocząć latem tego roku.

Zack Snyder urodził się w Green Bay, w stanie Wisconsin. Ma na swoim koncie reżyserię udanego remake'u Świt żywych trupów, oraz adaptacji komiksu Franka Millera (Sin City – Miasto grzechu), 300, która niedługo wchodzi na ekrany kin.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…