Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun filmu nagrodzonego w Cannes za reżyserię 1

Mamy dla Was zwiastun filmu Nie yin niang (ang. The Assassin) w reżyserii Hou Hsiao-hsiena, który na tegorocznym festiwalu w Cannes został nagrodzony Złotą Palmą za reżyserię.

Chiny, IX wiek n.e. 10-letnia córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Pewnego dnia po nieudanej misji zostaje odesłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego miała poślubić. Teraz jej ukochany jest potężnym przywódcą Północnych Chin i zagraża stolicy. Po 13 latach z dala od domu młoda kobieta musi skonfrontować się z rodzicami, wspomnieniami z dzieciństwa oraz długo tłumionymi uczuciami. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano, a głosem serca.

W Polsce premiera filmu nie jest ustalona, aczkolwiek obraz ma już dystrybutora i jest nim GutekFilm. Premiera w Chinach 27 sierpnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Pajo23 2015-07-08

Kompletnie nie przemawia do mnie ten zwiastun.

Proszę czekać…