Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Agnieszka Holland zakończyła pierwszy etap zdjęć do filmu „Pokot” 1

„Każdy film jest zupełnie nowym, pełnym niepewności, wyzwaniem” – powiedziała Agnieszka Holland po zakończeniu pierwszego etapu zdjęć do najnowszej produkcji Studia Filmowego TOR pt. Pokot. W oczekiwaniu na kolejne informacje dotyczące produkcji, prezentujemy galerię zdjęć letniej odsłony planu filmu.

Prace na planie ekranizacji powieści Olgi Tokarczuk zostały podzielone na trzy etapy – letni, jesienny i zimowy. Koprodukcja polsko-czesko-szwedzko-niemiecka, w reżyserii Agnieszki Holland, będzie powstawała między innymi w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie. Historia kryminalna osadzona w odrealnionym świecie wykreowanym w powieści Olgi Tokarczuk, na ekranie, będzie operowała językiem filmowym znanym widzom chociażby z obrazów Wesa Andersona i braci Coen.

„Każdy film jest zupełnie nowym, pełnym niepewności, wyzwaniem. Ten szczególnie, bo odbiega od oswojonej już przeze mnie formy realistycznego, psychologicznego dramatu. Tutaj gatunek jest znacznie bardziej płynny i logika narracji, nie ma takiej, łatwiejszej dla mnie, kauzalności”– powiedziała Holland. „Tłumaczenie rzeczywistości na język filmu (tym bardziej metaforyczny) jest związane z kompromisem i frustracją. Widać o ile prężniejszy jest język literatury. Zależy nam, żeby wykorzystać rzeczywistość Kotliny Kłodzkiej do zbudowania świata – magicznego w pewnym stopniu – naszej bohaterki Duszejko. A ściślej – Kotlina w idealnym założeniu też ma się stać ważną bohaterką filmu.” – dodała reżyserka.

W filmie zagrają między innymi: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot i Katarzyna Herman. Obecnie trwają przygotowania do kolejnego etapu zdjęć, który rozpocznie się na przełomie października i listopada.

„Warunki będą trudniejsze jesienią i w zimie, ale mam nadzieje, że będziemy już wtedy więcej wiedzieć o formie, więc fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej” – podsumowała Agnieszka Holland.

Źrodło: fot. Robert Pałka / SF TOR

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…