"May the Force Be With You"

The Happening Shyamalana powstanie w studiu Fox 0

20th Century Fox dało zielone światło dla najnowszego projektu twórcy Szóstego zmysłu zatytułowanego The Happening, pierwotna nazwa to The Green Effect. Wcześniej żadne, większe studio filmowe nie było zainteresowane realizacją nowego pomysłu Shyamalana, dopiero przedstawiciele Fox powiedzieli, że są chętni do tego, lecz muszą być wprowadzone istotne zmiany w scenariuszu, który został poprawiony i juz niedługo ruszy produkcja filmu.

Shyamalan wyprodukuje The Happening wraz z Samem Marcerem i Barrym Mendelem (Monachium), który już wcześniej produkował dwa filmyShyamalana: Szósty zmysł i Niezniszczalny.

M. Night Shyamalan na planie Osady 2004M. Night Shyamalan na planie Osady 2004

Film, który pierwotnie miał się nazywać The Green Effect, jest pierwszym w karierze Shyamalana, który otrzymał kategorię wiekową R – od 17 lat. Osoby, które nie ukończyły tego wieku będą mogły zobaczyć ten film, ale tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

The Green Effect ma być thrillerem paranoidalnym opowiadającym o pewnej rodzinie zmagającej się z poważnym i naturalnym kryzysem, który może być zagrożeniem dla ludzkości.

Przewidywany budżet tej produkcji to 57 mln dolarów. Shyamalan ma nadzieję, że do tego filmu uda mu się obsadzić wielką gwiazdę w głównej roli męskiej.

Zdjęcia do filmu rozpoczną pod koniec tego lata w Filadelfii. Wytwórnia Fox wstępnie zaplanowała premierę na czerwiec 2008 roku.

Shyamalan, po zakończeniu prac nad The Happening, będzie kontynuował pisanie scenariusza do kinowej ekranizacji animowanego serialu dla dzieci pt. Avatar: The Last Airbender.

M. Night Shyamalan otrzymał ostatnio dwie Złote Maliny w kategorii: najgorsza reżyseria i rola drugoplanowa za film Kobieta w błękitnej wodzie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…