Po prostu kocham kino :)

Mały Książę w polskim zwiastunie! 1

Niespodzianki w polskim zwiastunie Małego Księcia. Małgorzata Kożuchowska skradła głos Rachel McAdams! Została "korpo-mamą" w ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów.

Rewelacyjna oprawa wizualna, za którą odpowiadają twórcy Kung Fu Pandy, Shreka, Zaplątanych i Epoki Lodowcowej! Ścieżka dźwiękowa giganta Hollywood, laureata Oscara i dwóch Złotych Globów Hansa Zimmera. Piosenki Lily Allen i plejada hollywoodzkich sław w oryginalnym dubbingu. Oto animowany Mały Książę – wysokobudżetowa ekranizacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów autorstwa Antoine'a de Saint Exupéry'ego. Zaprezentowany po raz pierwszy na festiwalu w Cannes Mały Książę z miejsca zdobył serca widzów i uznanie krytyków. Do polskich kin film trafi 7 sierpnia, by – podobnie jak oryginał – zachwycać dubbingiem pełnym gwiazd. Pierwsze z głosów krajowej obsady ujawnia premierowy zwiastun animacji. Małgorzata Kożuchowska w roli mamy jednej z głównych bohaterek zastąpiła samą Rachel McAdams. Włodzimierz Press – niezapomniany pancerny i Łasuch z serialu Smerfy – użyczył głosu Pilotowi, oryginalnie dubbingowanemu przez Jeffa Bridgesa!

“Podkładam głos postaci stworzonej specjalnie na potrzeby tego filmu. Jest ona mamą głównej bohaterki, dziewczynki, która wprowadza widzów w świat "Małego Księcia". To bardzo charakterystyczna postać. Można ją śmiało nazwać korpo-mamą. Jest wciąż zajęta i totalnie wkręcona w swoje zawodowe historie. Jest surowa, zapobiegliwa do bólu i przesady. Zaplanowała dla córeczki całe życie, punkt po punkcie, minuta po minucie. Już teraz wie, jakie prezenty urodzinowe wręczy jej w kolejnych latach. Jednym słowem – masakra! Nie mnie ją oceniać" – śmieje się Małgorzata Kożuchowska – "Ale sama nie chciałbym mieć takiej mamy".

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów Mały Książę, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film Marka Osborne'a, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine'a de Saint Exupéry'ego.

“Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji "Małego Księcia" była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie "Małego Księcia" to dla mnie magiczna rzecz" – Mark Osborne, reżyser.

Zobacz polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…