http://vimeo.com/mironkundzicz

Mamma Mia! Pierce Brosnan! 0

Pierce Brosnan wystąpi w filmowej adaptacji musicalu Mamma Mia!.

Zagra u boku Meryl Streep (Co się wydarzyło w Madison County). Obraz powstanie dla Universal Pictures. Poza tym producentami będą jeszcze Playtone i Littlestar. Zdjęcia mają się rozpocząć 25 czerwca w Londynie i Grecji.

Pierce Brosnan jako James BondPierce Brosnan jako James Bond

Brosnan występował i śpiewał na scenie na początku swojej kariery. Potem śpiewał pare Irlandzkich standardów w niezależnym dramacie Evelyn. Będzie to jednak dla niego wyzwanie i zmiana, ponieważ najbardziej kojarzony jest z rolą Jamesa Bonda.

W Mamma Mia! aktor zagra Sama, jednego z trzech mężczyzn, który zostali zwołani na jedną z greckich wysp, przez młodą dziewczynę, która wierzy, że jeden z nich to jej ojciec.

Dla Irlandczyka, możliwość zaśpiewania przebojów ABBY, jak choćby S.O.S., w duecie ze Streep, była pomocna przy podejmowaniu decyzji o zagraniu w tym filmie.

Zgodziłem się od razu, ponieważ skusiła mnie możliwość pracy z Meryl Streep. Po drugie, widziałem musical z moją rodziną w Londynie i byłem nim zachwycony. Był taki radosny i pełen energii i do tego bardzo dobrze oddawał ducha lat 70. Kiedy zaproponowano mi rolę, pomyślałem sobie, że możliwość spędzenia czasu z Meryl na jednej z greckich wysp, śpiewając piosenki ABBY jest bardzo kusząca. – powiedział Brosnan.

Producentami obrazu będą Judy Craymer z Littlestar, Gary Goetzman (Moje wielkie greckie wesele) z Playtone i Tom Hanks (Cast Away – Poza światem). Producentami wykonawczymi natomiast, będą Rita Wilson (Connie i Carla), Benny Andersson (Mio mój Mio) i Björn Ulvaeus. Andersson i Ulvaeus tworzyli męską połowę zespołu ABBA i to oni byli odpowiedzialni za komponowanie piosenek.

Phyllida Lloyd, która reżyserowała musical w Londynie i na Broadwayu, będzie też reżyserem kinowej wersji. Scenariusz napisała Catherine Johnson (Bullet Boy). Musical zarobił na całym świecie około 2 miliardów dolarów. Był od 1999 roku wystawiany w 140 miastach.

Brosnan przygotowuje się teraz do sequelu Afery Thomasa Crowna. Scenariusz do tego obrazu pisze John Rogers (Jądro Ziemi). Producentem będzie sam aktor, przez swoją firmę DreamTime. Trwają poszukiwania reżysera, ale początek prac zapowiadany jest na koniec tego roku.

Pierce Brosnan urodził się w Irlandii. Najbardziej znany jest z ról agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda. Wystąpił w 4 częściach serii, GoldenEye, Jutro nie umiera nigdy, Świat to za mało i Śmierć nadejdzie jutro. Poza tym można go było oglądać w Pani Doubtfire, Kosiarzu umysłów, Po zachodzie słońca, czy ostatnio w Kumplach na zabój. Zdobył Saturn Award za Jutro nie umiera nigdy i Empire Award za Świat to za mało.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…