Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Mel Gibson dyrektorem artystycznym chińskiego widowiska wojennego 1

To nie są żarty. Mel Gibson będzie pracował jako dyrektor artystyczny chińskiego widowiska wojennego, The Bombing. Potwierdził to sam zainteresowany.

Budżet produkcji szacuje sie na 65 milionów dolarów. Niektóre źródła mówią nawet to 90 milionach. Reżyserem filmu będzie Xiao Feng, który w 2012 roku nakręcił już jeden film wojenny. Nosił on tytuł Hushed Roar (org. Pao Xiao Wu Sheng). Będzie to pierwsza wizyta Gibsona w Chinach od ponad dwóch dekad.

Co ciekawe nie będzie to jedyne znane hollywoodzkie nazwisko. W filmie, który będzie stworzony w technologii 3D wystąpi gwiazda kina akcji Bruce Willis. Natomiast przy zdjęciach pomagać będzie zdobywca Oscara za pracę przy filmie Bliskie spotkanie trzeciego stopnia, Vilmos Zsigmond. Dodatkowo na ekranie zobaczymy gwiazdy kina azjatyckiego takie jak Song Seung-heon, Nicholas Tse oraz Liu Ye.

The Bombing opowie o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Wówczas chińskie miasto Chongqing było bombardowane przez japońskie siły powietrzne. Obroną miasta dowodził wówczas Czang Kaj-szek.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…