http://vimeo.com/mironkundzicz

Nowe twarze w St. Trinian's 0

Cztery znane aktorskie osobowości wystąpią w komedii St. Trinian's.

Będą to Emily Watson (Kruistocht in spijkerbroek), Colin Firth (Czarna Żmija: Tam i z powrotem), Rupert Everett (Bądźmy poważni na serio) i komik Russell Brand.

Emily Watson i Adam Sandler w filmie Lewy sercowy 2002Emily Watson i Adam Sandler w filmie Lewy sercowy 2002

Produkuje Ealing Studios. Film będzie oparty na serii popularnych brytyjskich komedii z lat 50. i 60.

Producent wykonawczy Ealing Studios, Barnaby Thompson (Miasto nadziei), stanie za kamerą. Będzie to jego reżyserski debiut, Drugim reżyserem będzie Oliver Parker (Fade to Black). Tych dwóch panów, będzie też odpowiedzialnych za produkcję.

St. Trinian's był oryginalnie oparty na serii książek i kreskówek, autorstwa Ronalda Searle'a. Ich akcja opiera się na przygodach grupy niezdyscyplinowanych uczennic, które mieszkają i uczą się w szkole z internatem o nazwie St. Trinian's.

Autorami ostatecznej wersji scenariusza są Piers Ashworth (Nostradamus) i Nick Moorcroft.

Watson wcieli się w rolę głównej nauczycielki (w oryginale granej przez Joyce Grenfell (The Americanization of Emily)), Everett zagra podwójną rolę, dyrektorki szkoły i jej brata (w oryginale w tej roli wystąpił Alistair Sim), a Brand zagra Flasha Harry'ego, lokalnego drobnego cwaniaczka, który pomaga dziewczynom w ich przygodach.

Wcześniej w obsadzie znaleźli się Caterina Murino (L'amour aux trousses), Jodie Whittaker (Venus), Talulah Riley (Duma i uprzedzenie) i Tamsin Egerton (Wszystko zostaje w rodzinie). Richard E. Grant (Być jak Stanley Kubrick) i Stephen Fry (Narzeczona dla geniusza) wystąpią w rolach drugoplanowych.

Produkcja ma się rozpocząć 26 marca.

Oryginalną serię komedii tworzyły: The Belles of St. Trinian's z 1954, Blue Murder at St. Trinian's z 1957, The Pure Hell of St. Trinian's z 1960, The Great St. Trinian's Train Robbery z 1966 i The Wildcats of St. Trinian's z 1980.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…