Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Jurassic World strąca z podium Avengers 2

Universal Pictures ma kolejne powodu do świętowania. Jurassic World stał się właśnie trzecim najbardziej dochodowym filmem w historii kina. Czwarta część serii o dinozaurach strąciła z podium superbohaterskie widowisko Marvela, Avengers.

Avengers w 2012 roku brakło niecałe pół miliona dolarów do przekroczenia 1,52 miliarda. Jurassic World na ten moment mają 1.522 miliardów dolarów. Wydaje się jednak, że walka o wyższą lokatę w rankingu wszech czasów będzie bezowocna. Filmy Jamesa CameronaTitanic oraz Avatara mają na swoim koncie kolejna 2,186 miliarda oraz $2,788 miliarda dolarów.

Jeśli chodzi o rynek wewnętrzny tutaj Jurassic World nadal zajmuje czwartą lokatę. W Stanach Zjednoczonych dinozaury do tej pory zarobiły 614.3 milionów dolarów, z kolei Avengers mają na koncie 623.3 miliony. Tak więc już niedługo i tutaj nastąpi roszada na podium. Podobnie jak w przypadku zestawienia światowego, dwa pierwsze miejsca należą do Camerona. W tym przypadku jednak Jurassic World ma spore szanse na awans, na drugą lokatę i wyprzedzenie Titanic, który zarobił 658,6 milionów dolarów. Avatara wydaje się być poza zasięgiem z kwotą 760,5 milionów dolarów.

Od 12 czerwca, kiedy to miała premierę czwarta część serii o dinozaurach, film pobił sporo dotychczasowych rekordów. Najważniejszym z nich był rekord otwarcia wszech czasów. Tutaj ponownie Jurassic World starł się z Avengers, i ponownie wyszedł z tego pojedynku zwycięski. Pod trzyletni rekord został poprawiony o 1,4 miliona dolarów. Wynik 208.8 milionów dolarów był od tamtego momentu najlepszym otwarciem w historii boxoffice’u. Kolejnymi rekordami były między innymi najbardziej dochodowy pierwszy tydzień ($296.2 million), najbardziej dochodowy drugi weekend ($106.5 million) czy najszybciej zarobione 100, 200, 300, 400 oraz 500 milionów dolarów.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…