Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kto nagrał piosenkę do nowego Bonda? 1

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Sam Mendes nie zasiądzie po raz trzeci na stołku reżysera filmu o Jamesie Bondzie. Dodatkowo reżyser wyznał, że została już nagrana piosenka do filmu Spectre. Niestety nie podał nazwiska wykonawcy utworu. Dziennikarze na całym świecie zastanawiają się i spekulują kto mógłby to być. Portal Digital Spy przygotował listę potencjalnych nazwisk, które mogłyby zostać umieszczone obok takich sław jak Shirley Bassey, Paul McCartney czy Tina Turner, które w przeszłości nagrywały piosenki do filmów o Agencie 007.

Ellie Goulding

Jej twórczość była wielokrotnie wykorzystywana przy filmach. Piosenki tej artystki można znaleźć wielu filmach, od Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia po Fifty Shades of Grey. Najbardziej bondowski kawałek:

Adele

Skoro producenci zdecydowali dać kolejną szansę temu samemu reżyserowi, to dlaczego nie mieliby tego samego zrobić z piosenkarką, która za utwór Skyfall otrzymała Oscara. W przeszłości Shirley Bassey trzykrotnie nagrała piosenki do filmów o Agencie 007. Najbardziej bondowski kawałek? Oczywiście ta z poprzedniego filmu o Bondzie:

Lana Del Rey

Wielu uważa, że Lana Del Rey idealnie nadawałaby się do zaśpiewania piosenki o Jamesie Bondzie. Za tą kandydaturą przemawia wielki talent, świetny wokal oraz duża rozpoznawalność na świecie. Dodatkowo wokalistka ma już na swoim koncie piosenki do takich filmów jak Wielki Gatsby oraz Wielkie oczy. Przyjdzie pora na Wielkiego Bonda? Najbardziej bondowski utwór:

Sam Smith

Podobno to on jest wielkim faworytem i prawdopodobnie jego głos usłyszymy w nowej piosence Bonda. Smaczku wszystkiemu dodaje fakt, że sam artysta temu zaprzecza. Czyżby właśnie to nakazali mu producenci? Najbardziej bondowski kawałek:

Florence + the Machine

Ten brytyjski zespół indie rockowy ma papiery na to, aby stworzyć idealną piosenką do filmu o Agencie 007. Obecnie jednak sprawa mogła zostać utrudniona przez promocję nowego albumu zespołu How Big, How Blue, How Beautiful. Najbardziej bondowski utwór:

Radiohead / Thom Yorke

Największym atutem Radiohead jest nie tylko wielka popularność, ale również fakt że Daniel Craig oraz Sam Mendes są wielkimi fanami grupy. Tak więc jeśli nie teraz to kiedy?

Thomas Newman

Na koniec dosyć nietypowa, aczkolwiek nie niemożliwa kandydatura. Co zresztą pokazuje historia filmów o Jamesie Bondzie. Dr No oraz W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości w napisach początkowych nie posiadały żadnej piosenki, więc może Sam Mendes po wielu latach zdecyduje się na spróbowanie czegoś nowego i to właśnie Newman skomponuje muzykę otwierają Spectre? A najbardziej bondowski kawałek w dorobku tego nominowanego do 11 Oscarów kompozytora? Myślę, że całkiem dobrym przykładem będzie soundtrack do Skyfall:

Źrodło: digitalspy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Avatar square 200x200
Redox 2015-07-28

Tak tak, Radiohead na pewno nagraja piosenke…

Grzegorz Derebecki 2015-07-28

Będzie im ciężko przebić Skyfall :)

Gracjan Mikitin Grzegorz_Derebecki 2015-07-28

Kolejny smęt. Tylko, że tym razem okraszony darciem ryja Adele. Najlepsza jest oczywiście Keys w duecie z Jackiem Whitem <3

Quagmire Movieman 2015-07-28

Najlepszy był Chris Cornell. Bondowskie naleciałości połączone z post-grungem, przez co dalekie od powszechnego wyobrażenia na temat ballady smęcącej na czołówce przygód 007. Idealny wybór do Casino Royale.

Gracjan Mikitin 2015-07-28

Dla mnie z tych kawałków najlepszy i najbardziej bondowski jest Florence + the Machine. Później o dziwo Lana Del Rey, której smętów normalnie nie znoszę.

Katarzyna Kubicka Movieman 2015-07-28

Mi Lany utwór najbardziej pasuje. Sam Smith czy Ellie Goulding są za "miękcy" do Bonda ;P

Quagmire caryca84 2015-07-28

Nie sądzę aby Ellie miała dostać dwa powiązane z filmami przeboje w ciągu jednego roku.

Piotr Biernacki Quagmire 2015-07-28

No i tak, jak pisze caryca, ona zbyt delikatny głos na Bonda. Ja widziałbym Lanę, zaś Florence nie pasuje mi do Bonda. Jeśli ktoś uważa, że Adele drze ryja, powinien się zbadać, ale faktycznie propsy za Chrisa Cornella, który stworzył bardzo świeży kawałek, bo z reguły inne piosenki starają się trzymać zbyt sztywno trzymać jednej melodii, z jaką Bond nam się kojarzy :)

Gracjan Mikitin Beznickowy 2015-07-28

Ja uważam, że Adele drze ryja jakby ją ze skóry obdzierali. Badań również nie potrzebuję. Handluj z tym :)

Proszę czekać…