widoczny tu i tam. hasam.

Zakończyła się produkcja nowego filmu Bodo Koxa pt. „NIE PANIKUJ”. 0

Jeden z najbardziej oryginalnych i wyrazistych twórców kina niezależnego Bodo Kox zakończył produkcję swojego nowego filmu…

To pełnometrażowa komedia, w której w rolach głównych zobaczymy Grzegorza Wojdona (Zygi), znanego z rewelacyjnej kreacji w najgłośniejszym filmie Koxa Marco P. i złodzieje rowerów?, Dawida Antkowiaka (Antek), który może się pochwalić najbogatszą filmografią, wśród aktorów niezależnych (Krew z nosa?, Homo Father?, Sobowtór?), oraz debiutującego na dużym ekranie Sebastiana Stankiewicza (Radzio). Ponadto, w roli nierozgarniętego sierżanta Rafalskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego, któremu sekunduje nominowana do OFFskara 2007 Magdalena Woźniak (Iza).

Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Pomysłem na życie Zygiego jest permanentne staranie się o rentę, która ma zapewnić jemu skromny, ale spokojny żywot nieroba. Antek pochodzi z zamożnej rodziny, więc o pracę martwić się nie musi. Jego największym problemem jest jego narzeczona Iza, której huśtawka nastrojów doprowadza go do prób samobójczych. Radzio, jedyny pracujący członek paczki, jest uosobieniem sympatycznej fajtłapy.

Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają się zresetować… znaczy zapić wszelkie smutki.

Podczas libacji Zygi wpada na pomysł, by porwać maskotkę bardzo znanej na całym świecie sieci fastfoodów, której nazwa zaczyna się na „M” i kończy na „s”, czyniąc z tego aktu swoisty happening. Pozostała dwójka przyjaciół nie wie, że jest to dla Zygiego pożegnalny happening…

Kadr z filmu Nie panikuj! 2007Kadr z filmu Nie panikuj! 2007

Film utrzymany jest w charakterystycznym stylu Bodo Koxa, pełen surrealistycznych scen i absurdalnego humoru. Jak twierdzi przewrotnie reżyser: „W tym filmie jest wszystko co powinno się znaleźć w każdym dobrym, współczesnym filmie. Jest alkohol, narkotyki, tańce, napierdalanka i śpiewy. Jest policja i pistolety, gołe baby i kowboj.”

Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory zespołu PUSTKI i wrocławskiego artysty L.U.Ca.

[Informacja prasowa]

Kadr z filmu Nie panikuj! 2007Kadr z filmu Nie panikuj! 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…