Wiemy kiedy rozpocznie się produkcja filmów DC

Filmowe uniwersum tworzone wspólnymi siłami przez DC Comics oraz Warner Bros. zaczyna nabierać kształtów. Własnie podano informacje na temat rozpoczęcia zdjęć do filmów Wonder Woman oraz Justice League.

W Empire można przeczytać, że z punktu widzenia logistyki wszystko wygląda niesamowicie. Na razie wciąż trwają prace nad Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Film zyskuje efekty specjalne, jest powoli montowany i cięty, dopracowywany jest również dźwięk. Jeśli chodzi o Suicide Squad to zdjęcia do filmu skończą się we wrześniu. I wtedy też ma rozpocząć się praca nad kolejnymi projektami. Reżyserka Wonder Woman, Patty Jenkins przebywa w Londynie gdzie trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć. Miałyby one wystartować jesienią.

Z kolei Zack Snyder na plan wejdzie wiosną przyszłego roku. Jego zadaniem będzie nakręcenie Justice League. Przypomnijmy, że filmy te zostaną podzielone na dwie części, a autorem scenariusza jest zdobywca Oscara, Chris Terrio który pracuje również aktualnie ze Snyderem przy Batmanie i Supermanie. Zapowiedziane są również prace nad scenariuszem Aquamana, za kamerą którego stanie James Wan.

Premiera filmu Wonder Woman zaplanowana jest na 23 czerwca 2017 roku. Z kolei Justice League, które zostanie podzielone na dwie częście w kinach pojawi się 12 listopada 2017 roku, a następnie 14 czerwca 2019.

Źrodło: comicbook / empire


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)