Powstaną sequele filmów z Tomem Cruisem?

Już niedługo na ekranach kin na całym świecie zagości piąta część sensacyjnej serii z Ethanem Huntem – Mission: Impossible – Rogue Nation. Gwiazda produkcji, Tom Cruise wypowiedział się na temat przyszłości i planów związanych z kontynuacją nie tylko Mission: Impossible, ale również poprzedniego filmu gwiazdora, Na skraju jutra.

Nie jest tajemnicą, że planowana jest już szóstka część przygód agenta Ethana Hunta. Cruise wyznał w programie The Daily Show host Jon Stewart, że trwają już pracę przygotowawcze do kręcenia produkcji. Zdjęcia do filmu miałyby rozpocząć się latem przyszłego roku. Całkiem prawdopodobne, że na stanowisku reżysera zawita po raz kolejny Christopher McQuarrie, czyli człowiek który stał za kamerą Mission: Impossible – Rogue Nation.

Jeśli chodzi o sequel widowiska sci-fi, Na skraju jutra to gwizdor wypowiedział się na ten temat, na czerwonym dywanie w czasie premiery Mission: Impossible – Rogue Nation. Wyznał dziennikarzowi MTV, że jest zainteresowany stworzeniem kontynuacji i ma już nawet pewne pomysły, którymi podzielił się z Christopherem McQuarrie'em i Dougiem Limanem. W filmie miałaby wystąpić również Emily Blunt. Aktorka jednak byłaby gotowa nie do pracy nad sequelem prędzej niż za rok.

Trzeba dodać, że to nie koniec sequelowych planów Toma Cruise'a. Wciąż dużo się mówi o stworzeniu drugiej części historii Top Gun. Mówi się również o kontynuacji Jacka Reachera.

Źrodło: Total Film


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)