Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

[Ankieta] Wybierajcie najlepszy zwiastun tygodnia! #2 6

Pierwsze miejsce w głosowaniu, które rozpoczęliśmy w poprzednią niedzielę, ex aequo zajęły dwa tytuły – nowa animacja Pixara, Dobry dinozaur oraz kolejna odsłona przygód Agenta 007, Spectre. Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję zwiastunów, które mogliśmy oglądać w mijającym już tygodniu. Zapraszamy do wspólnej zabawy i głosowania w ankiecie.

KRÓL ŻYCIA

Czterdziestoparoletni Edward jest pracownikiem korporacji. Żyje w wielkim mieście i chcąc, nie chcąc, uczestniczy w „wyścigu szczurów”. Jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne.

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO

Historia starzejącej się gwiazdy rocka, która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka

SICARIO

Młoda agentka CIA Kate Macy przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macy stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macy tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macy największym szokiem.

X-MAS

Akcja filmu będzie rozgrywała się w Nowym Jorku. Jej głównymi bohaterami będzie trójka przyjaciół, która postanowi wyruszyć w poszukiwaniu Świętego Graala.

THE 33

Historia, która wydarzyła się naprawdę. Opowiada ona o 33 chilijskich górnikach, którzy zostali uwięzieniu pod ziemią na 69 dni.

13 HOURS: THE SECRET SOLDIERS OF BENGHAZI

Historia ataku terrorystycznego na amerykańską placówkę w Bengazi w Libii. Wówczas w zamachu zginął ambasador Stanów Zjednoczonych. Sam film ma się skupić na sześciu żołnierzach, którzy bronili placówki.

SPOTLIGHT

Film jest historią wielkiego pedofilskiego skandalu w Kościele rzymskokatolickim. Akcja ma miejsce w Bostonie, a głównymi bohaterami są dziennikarze pracujący w tamtejszym dzienniku, którzy odkrywają tę tajemnicę.

ROOM

Room to niezwykła historia pięcioletniego Jacka, który mieszka ze swoją kochającą matką o imieniu Ma. Jak każda dobra rodzicielka, stara się zapewnić mu bezpieczeństwo, sprawić żeby był zdrowy i szczęśliwy. W całej tej historii jest jedno 'ale'. Ma jest zamknięta w więzieniu, w którym wychowuje swoje dziecko. Dzięki pomysłowości i wielkiej wyobraźni tworzy dla niego tytułowy "pokój". Z czasem jednak Jack zaczyna zadawać coraz to więcej pytań.

BEASTS OF NO NATION

Film powstał na podstawie powieści Uzodinma Iweala. Opowie historię młodego chłopca o imieniu Agu, który zostaje porwany z rodzinnego domu i wcielony do dziecięcej armii.

WE ARE YOUR FRIENDS

Szukający swej drogi przez życie DJ Cole spędza dni włócząc się po Hollywood z paczką kumpli. Nocami pracuje nad hitem, który podbije świat. Jego życie odmienia przypadkowe spotkanie z Jamesem – starszym, sławnym DJ-em, który postanawia wziąć go pod swe skrzydła i pomóc w karierze. Cole, James i jego piękna dziewczyna Sophie stają się nierozłączni. Sprawy się skomplikują, gdy między Cole’m i Sophie zacznie iskrzyć. Chłopak będzie musiał wybrać między lojalnością, miłością i marzeniem, za którym gonił przez całe życie.

PARYSKA DZIWKA I KSIĄŻĘ

Camilla, dla przyjaciół Connasse, właśnie skończyła 30 lat i ma serdecznie dość wszystkiego. Korzystania z transportu publicznego, płacenia podatków i całej tej szarej rzeczywistości, z którą większość z nas zmaga się na co dzień. Kobieta pragnie czegoś więcej. Chce bogatego faceta, który uwolni ją od przymusu pracy i spełni wszystkie zachcianki. Innymi słowy prawdziwego księcia! A gdzie takiego szukać? Oczywiście w Wielkiej Brytanii. Uświadomiwszy to sobie Camilla pakuje walizki i wyjeżdża do Londynu, by tam odnaleźć miłość swego życia. Kiedy jednak bramy Pałacu Buckingham zamykają się przed jej nosem, kobieta wciela w życie niebywały plan. Poczynając od porwania psa księcia Harry’ego robi wszystko, by doszło do wymarzonej randki z koronowaną głową!

HOW TO MAKE LOVE LIKE AN ENGLISHMAN

Głównym bohaterem filmu jest wykładający na Cambridge profesor poezji o imieniu Richard. Pewnego razu przeżywa upojną noc z dużo młodszą Kate, której owocem jest dziecko. Trzy lata później dziewczyna stwierdza, że kocha kogoś innego i zostawia Richarda, który musi nauczyć się ojcostwa. W tym celu Kate wysyła swoją starszą siostrę Olivię, która ma zobaczyć czy mężczyzna prawidłowo opiekuje się ich synem. Pomiędzy tą dwójką zaczyna kiełkować uczucie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Sebastian Kn©l 2015-08-02

jak dla mnie paryska dziwka zmiotła resztę.

Redox 2015-08-02

A gdzie zapowiedź The Knick z tego tygodnia? :( Ten teaser ma więcej ciekawszych ujęć niż niejeden z powyższych zwiastunów.

Zagłosowałem na "Króla życia". Kolejny świetny polski zwiastun po niedawnym "Żyć nie umierać".

Marek Jacek 2015-08-02

Z filmów jest z czego wybierać, ale jako dobry zwiastun wybieram 13 Hours. Świetna muzyka i dobry montaż; samo widowisko jak na Baya może nie być tak dobre, ale i tak zwiastun zachęca do seansu. Ponadto liczę na świetne Sicario, bo ostatnio udział Blunt to murowany hit, na dobrą produkcję od Netflixa z Elbą, a także na komedię z Rogenem.

Gracjan Mikitin 2015-08-02

Znowu mam dwóch faworytów – pierwszym to oczywiście Sicario, a drugi to Room. Ostatecznie stawiam na to drugie z tego względu, że nie słyszałem wcześniej o tym filmie, a tutaj zwiastun naprawdę mnie zaintrygował i na pewno film obejrze.

Piotr Biernacki Movieman 2015-08-02

Drugi tydzień mam tak samo jak Ty. Ostatecznie:
1. Room
2. Sicario
3. Beasts of No Nation
4. 13 Hours

Proszę czekać…