Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Pierwsze informacje na temat kontynuacji Jurassic World 3

Colin Trevorrow, reżyser tegorocznego hitu Jurassic World wypowiedział na się temat kontynuacji filmu i dał pewien zarys o czym może być druga część. Warto przypomnieć, że Trevorrow tym razem nie będzie reżyserował, a zajmie się napisaniem scenariusza wspólnie z Derekiem Connollym.

To nie będzie tylko zgraja dinozaurów ścigająca ludzi po wyspie. Takie coś szybko się nudzi. Czuje, że ten pomysł nie jest tylko przeznaczony do historii dziejącej się w parku, ale można to wykorzystać również w inny sposób. Można się zastanowić nad nauką, odbiegającą daleko od parku rozrywki. Kiedy spojrzymy wstecz to przypomnimy sobie jak wykorzystywano energię nuklearną, która początkowo miała służyć jako broń. Dopiero później znalazła zastosowanie jako źródło energii, z której możemy korzystać.

Przypomnijmy, że Jurassic World jest jak na razie najbardziej kasowym filmem tego roku (i raczej żaden inny już mu nie zagrozi) oraz niedawno awansował na trzecie miejsce w rankingu wszech czasów, jeśli chodzi o zarobki. Po drodze oczywiście bił wszelkie rekordy, wliczając w to najlepsze otwarcie w historii, najbardziej dochodowy pierwszy i drugi tydzień, i wiele wiele innych.

To nie jest tak, że koniecznie musi być wszystko tak jak w książce napisano. Planuje, aby w filmie kontynuowano to co zapoczątkowano w pierwszej części. Co gdyby inne firmy takie jak InGen miały również taką technologię? Co gdyby piętnaście różnych firm mogło stworzyć swoje dinozaury? Dr Wu mówił do Dr Mesraniego w filmie: "nie zawsze będziemy jedynymi, którzy potrafią stworzyć dinozaura". Myślę, że jest to interesująca idea, którą możemy rozwinąć w filmie i mieć otwartą furtkę do dalszej części uniwersum. Nie użyłem słowa "uniwersum", żeby ludzie myśleli, że tworzymy "Uniwersum Jurassic World" – bo nie tworzymy.

Wiadomo, że w Jurassic World 2 wystąpią gwiazdy pierwszej części – Chris Pratt oraz Bryce Dallas Howard. Reszta obsady na razie nie została potwierdzona. Wiadomo również, że Trevorrow nie zasiądzie na stanowisku reżysera, więc tutaj też trwają poszukiwania odpowiedniej osoby do tego zadania. Reżyser pierwszej części ma jednak nadzieję, że będzie częścią tworzenia filmów o dinozaurach w przyszłości.

Czuję, że jest to dla mnie ważne, aby być tego częścią. Wiem, że zamierzają to zrobić, i wiem że Steven Spielberg zdecydowanie planuje zrobić kilka filmów. Chce mieć tę pracę i być przy stole przy ich tworzeniu – mają być wspaniałe i interesujące.

Premiera filmu, który zarobił do tej pory 1.55 miliarda dolarów zapowiedziana jest na 22 czerwca 2018 roku. Producentami filmu mają być ponownie Frank Marshall i Steven Spielberg.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…