Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy efekty komputerowe psują dzisiejsze filmy? 6

Na kanale youtube’owym RocketJump Film School można znaleźć interesujący filmik zadający dosyć ważne pytanie – czy efekty komputerowe psują dzisiejsze kino? Na to pytanie starają się odpowiedzieć twórcy kanału. Zapraszamy do zapoznania się z owym filmem.

Źrodło: RocketJump Film School

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Redox 2015-08-06

Bardzo dobra analiza, nie bez powodu zdobyla szybko w sieci tak duza popularnosc. Dolaczam sie do pochwal teamu Collider Movie Talk, ktorzy poswiecili segment swojego programu na ten topic. Czekam na kolejne materialy od tego kanalu.

Smieszne jest jak obecnie widzowie podaja przyklad nowego Mad Maxa jako wyzszosci uzycia efektow praktycznych nad CGI, gdy w rzeczyswistosci 90% scen zawieralo cyfrowe dodatki. Dlatego najwazniejsza konkluzja z tego filmiku moim zdaniem to: Najlepsze efekty to te, ktorych nie dostrzegasz.

Quagmire Redox 2015-08-06

A racja, to akurat celna uwaga z Mad Maxem. Klasyczny przykład na to, że 100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą :)

Movieman Quagmire 2015-08-06

A Wilk z Wall Street? Akurat tego w filmiku nie było, ale kurcze – tam nawet kolor ścian był komputerowo robiony. Dopiero jak się obejrzy filmik z produkcji to zobaczy się jak wiele tam komputera. Niesamowite.

Quagmire 2015-08-06

Jak dla mnie do niczego ciekawego tutaj nie doszli. Główna puenta jest taka, że to filmy są słabe, więc ludzie skupiają się na efektach. Dobrze pamiętam, tak? No cóż, sam uwielbiam trylogię "Martwe zło" a ma ona (szczególnie jedynka i trójka) dość słabe efekty specjalne. Wiele ujęć we wspaniałych filmach z lat 80-tych również się zestarzało, to żaden wyznacznik.

Pogląd, że efekty są słabe bo jest ich coraz więcej a długość post produkcji wcale nie uległa zmianie jest tak stary i popularny, że nie wiem dlaczego zasługiwał na własny filmik. Mamy poważny sezon ogórkowy skoro portale filmowe jeden po drugim nabijają wyświetlenia Kapitanowi Oczywistemu :)

Proszę czekać…