Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Nie będzie 'fantastycznej' porażki? 3

Pomimo fatalnego przyjęcia Fantastycznej czwórki przez krytyków, komiksowe widowisko i tak ma szanse wygrać w tym tygodniu, w zestawieniu boxoffice’u. Produkcja w czwartek zarobiła dobre 2,7 miliona dolarów.

Film zadebiutował w 2,900 kinach zeszłej nocy. Sprzedał sie całkiem przyzwoicie, a przypomnijmy, że obraz zebrał druzgocące opinie od krytyków – jego ocena na portalu Rotten Tomatoes to zaledwie dziewięć procent. Wydawało się, że szalę goryczy przechyli tweet reżysera, Josha Tranka, który skrytykował wytwórnię za zbyt wiele zmian względem jego wizji i całkowite zniszczenie filmu.

Tak więc Fantastyczna czwórka ma całkiem spore szanse na wygranie w ten weekend. Tym bardziej, że zwiększy się liczba kopii do prawie czterech tysięcy. Przypomnijmy, że oprócz filmu na podstawie komiksów Marvela, do kin wchodzi również Ricki and the Flash oraz Baranek Shaun.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Quagmire 2015-08-07

Przy takim wyniku z przedpremierowych powinien zebrać kwotę w przedziale 40-45 mln$. Żaden to rarytas przy 120 mln$ budżetu, a wszystkie znaki na niebie wskazują na bardzo duże spadki frekwencji.

Animek84 Quagmire 2015-08-08

Jak zbierze 30 to będzie sukces.

Quagmire Animek84 2015-08-09

Nie spodziewałem się aż tak słabego piątku. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że Fantastic Four zarobi w weekend około 27 mln$ i zajmie drugie miejsce za Mission: Impossible 5.

Redox Quagmire 2015-08-09

Oj to da Foxowi do myslenia. Film zarobil polowe tego co kazda z poprzednich czesci F4 w poprzedniej dekadzie (tym bardziej wyczytalem, ze obecne bilety sa drozsze w US o ok. 2.20$ od tych w okresie premier dwoch F4).

Quagmire Redox 2015-08-09

Przy dzisiejszych cenach biletów jedynka zarobiłaby na otwarcie około 71,1 mln$, a dwójka 68,6 mln$. Wbrew pozorom tamta seria radziła sobie całkiem nieźle pod kątem finansowym.

Proszę czekać…