widoczny tu i tam. hasam.

V Festiwal Filmów Polskich w Londynie 0

15 marca, w Londynie rozpoczyna się V Festiwal Polskich Filmów, organizowany przez Instytut Kultury Polskiej. Festiwal otworzy brytyjska premiera filmu Jasminum Jana Jakuba Kolskiego w Riverside Studios. Polski Instytut Sztuki Filmowej jest partnerem festiwalu.

Gościem honorowym festiwalu będzie Agnieszka Holland, która zaprezentuje po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii swój nowy film Kopia Mistrza(Copying Beethoven). Film wyświetlony zostanie 25 marca w Prince Charles Cinema w Londynie zamykając festiwal. Po projekcji reżyserka odpowiadać będzie na pytania publiczności i opowie o swoich metodach pracy.Ponadto, pośród 31 prezentowanych filmów, miejsce będzie miała retrospektywa filmów dokumentalnych i fabularnych Marcela Łozińskiego, oraz prowadzone przez reżysera warsztaty.

Jedną z ciekawszych pozycji będzie też Palimpsest Konrada Niewolskiego, thriller badający granice między rzeczywistością i wyobraźnią. W rolach głównych pojawili się w nim Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra, którzy będą gośćmi festiwalu.

Warty obejrzenia będzie też na pewno kilkakrotnie nagradzany film Marka Stacharskiego Przebacz, oraz wyróżnione w Cannes Z odzysku Sławomira Fabickiego.

pisf.pl

Logo festiwwalu /polishculture.org.ukLogo festiwwalu /polishculture.org.uk

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…