Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Miały być dwa, nie będzie żadnego 1

Mamy złe informacje dla fanów Davida Finchera. Seriale, które uznany reżyser miał stworzyć dla HBO zostały anulowane. Tym samym nie zobaczymy amerykańskiej wersji Utopii, ani "Video Synchronicity".

Jeśli chodzi o ten pierwszy wszystko rozbiło się oczywiście o pieniądze. Plotki mówiły, że budżet samego odcinka pilotowego jest zbyt wielki, a sam Fincher na realizację serialu chciałby 100 milionów dolarów. Niestety HBO nie było w stanie spełnić tych wymagań i ostatecznie anulowano ten projekt.

David Fincher planował wyreżyserować cały sezon "Utopii" na podstawie scenariusza napisanego przez Gillian Flynn, z którą miał przyjemność pracować przy okazji Zaginionej dziewczyny. Serial miał być remake’em brytyjskiej produkcji o takim samym tytule opowiadającym o grupce ludzi będących fanami pewnej opowieści graficznej. Kiedy jej manuskrypt trafił w ich ręce, zostali oni wplątani w wielką konspirację.

Jeśli chodzi o obsadę to ta nigdy nie została przez HBO potwierdzona. Mówiło się jednak, że w serialu twórcy Siedem zagrają Rooney Mara, Colm Feore, Eric McCormack, Dallas Roberts, Jason Ritter, Brandon Scott oraz Agyness Deyn.

Drugi projekt reżysera dla HBO, czyli "Video Synchronicity" również nie doczeka się produkcji. Prace nad serialem zostały wstrzymane w czerwcu. Wówczas wszyscy ludzie odpowiedzialni za produkcję, włącznie z aktorami zostali odesłani do domów. Jak się okazuje już nie powrócą na plan, a sam serial leci do kosza.

"Video Synchronicity" miało być osadzone w latach osiemdziesiątych, a jego głównym bohaterem był młody reżyser pragnący nakręcić film science-fiction. Swoje pierwsze szlify reżyserskie miał zdobywać w trakcie kręcenia teledysków. Całość ponoć miała być zrobiona w klimatach innego serialu HBO, Ekipy.

Źrodło: /Film

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Redox 2015-08-11

Zaluje oczywiscie, szczegolnie projektu Video Synchronicity, ktory zapowiadal sie na rewelacyjne show z autobiograficznym podkladem Finchera.

maciejka75 2015-08-11

to bardzo smutna wiadomość ,
Strasznie się jarałem możliwościami HBO i Finchera przy realizacji remaku "Utopii" .
Cóż , Oryginał jest świetny ( przy skromnym budżecie ) :)

Proszę czekać…