Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix już niebawem także w Polsce? 6

Wygląda na to, że fani w końcu będą mogli oglądać legalnie programy i seriale platformy Netflix w Polsce. Na stronie Netfliksa można znaleźć komunikat, który informuje że start polskiej wersji już niebawem.

Tajemnicą poliszynela jest, że korzystanie z platformy w Polsce jest możliwe. Oczywiście nie jest to legalne z powodu ograniczeń regionalnych. Trzeba je "obchodzić" przez co łamie się regulamin korzystania z usług amerykańskiej wypożyczalni internetowej.

Netflix w ostatnich miesiąc stał się niesamowicie popularny. Już niedługo platforma wejdzie na nowe rynku, między innymi w Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Teraz musimy mieć nadzieję, że w 2016 także na tej liście znajdziemy kraj nad Wisłą. Z pewnością wielu Polaków doceni możliwość legalnego oglądania takich produkcji jak Daredevil, Orange Is the New Black czy Bloodline.

I teraz trzeba zadać sobie pytanie – czy większość Polaków jest gotowa na pójście do przodu? Czy w naszym pięknym kraju Frank Underwood może konkurować z Markiem Mostowiakiem, a Piper Chapman z Marysią Radosz? Miejmy nadzieję, że na te pytania dostaniemy odpowiedź już niebawem.

Źrodło: netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Avatar square 200x200
Piotr Biernacki 2015-09-01

Już ten komunikat zniknął.

Piotr Biernacki 2015-08-16

Tak jak piszecie. Netflix zetknie się z realiami polskiego rynku i będzie min. 30 zł/m-c a wybór nie większy niż na reszcie polskich VOD-ów. Nie będzie się niczym wyróżniać poza swoimi produkcjami oraz możliwością oglądania filmów z polskimi napisami, o które dzisiaj ciężko u konkurencji, która od lat obiecuje subskrybentom wybór, a dalej zmuszają do seansu z lektorem.

Quagmire 2015-08-16

Wszyscy oczekują na tego Netflixa jak na zbawienie i sądzę, że srogo się zawiodą. Nie będzie zbawienia ani pod względem ceny ani oferty filmowej (nie mówię o serialowej, bo tutaj interesuje mnie tylko Daredevil). Dystrybutorzy i stacje telewizyjne w Polsce nie podzielą się tak łatwo tortem złożonym ze swoich bibliotek filmowych. Kilka VOD-ów już u nas działa i żaden nie podbił rynku, wygląda na to, że jeśli mają już atrakcyjną ofertę to nie mogą zaoferować atrakcyjnych cen. Ciekawe jak Netflix poradzi sobie z ZAIKS-em i innymi stowarzyszeniami.

Gracjan Mikitin Quagmire 2015-08-16

Racja. Słyszałem, że niemiecka wersja Netfliksa jest dużo bardziej uboga od tej amerykańskiej. Całkiem prawdopodobne, że i u nas będzie tak samo. Pewnie te wszystkie sztandarowe produkcje typu HoC czy Daredevil będą u nas, ale co z resztą?

Z początku mogą mieć sporą ilość subskrybentów, ale im dalej w las i oferta nie będzie się powiększać może dojść do sporej liczby rezygnacji. No i właśnie cena – pewnie abonament będzie kosztował te 30-40 złotych na miesiąc co przy polskich zarobkach i przede wszystkim mentalności może okazać się barierą nie do przebicia.

Amerykanowi łatwiej wydać 8 dolarów przy zarobkach 1200 dolarow na miecha, niż Polakowi, który zarabia 1200 złotych i musi wydać 40 złotych. Logiczne.

Redox Movieman 2015-08-16

Wiadomo, Polak z taką płacą nawet nie myśli dzisiaj szukać płatnych form oglądania filmów i telewizji. Tej mentalności na pewno też nie zmieni Netflix jakby nawet nie była atrakcyjna jego oferta.

Ja jestem trochę bardziej optymistycznie nastawiony.Polscy internauci, którzy korzystają z tej platformy są raczej w zdecydowanej większości zadowoleni.

Quagmire Redox 2015-08-16

Spora grupa Polaków była gotowa płacić za konta premium na już nie istniejącym, pirackim Kinomaniaku.tv, z czego szły podobno porządne pieniądze. Także szlak jest przetarty, ale wtedy była to chyba kwota 9 zł miesięcznie, co wydaje się nieosiągalne dla Netflixa.

Proszę czekać…