Walt Disney prezentuje swoje filmy live-action

Wczoraj w Anheim na D23 Expo zaprezentowano również filmowe plany Walta Disneya na przyszłość. Panel live-action wytwórni został nazwany „Worlds, Galaxies and Universes: Live Action at the Walt Disney Studios” na którym prezes Alan Horn zaprezentował kilka nadchodzących tytułów.

Jednym z nich był film w reżyserii Jona Favreau’a będący filmową wersją klasycznej animacji Walta Disneya – Księga Dżungli. Produkcja swoją premierą będzie miała w kwietniu 2016 roku. Co ciekawe jedynym aktorem, który wystąpi w tym projekcie będzie Neel Sethi, który wcieli się w Mowgliego. Reszta obsady to wielkie hollywoodzkie gwiazdy, które użyczą swoich głosów w wygenerowanym komputerowo zwierzętom – oto lista:
Scarlett Johansson – Kaa
Idris Elba – Shere Khan
Bill Murray – Baloo
Ben Kingsley – Bagheera
Christopher Walken – King Louie
Lupita Nyong'o – Raksha
Giancarlo Esposito – Akela
W czasie prezentacji pokazano również plakat filmu, który wygląda tak:

Swój czas miała również piątka część Piratów z Karaibów, gdzie zaprezentowane zostało oficjalne logo filmu z nową przygodą zwariowanego pirata Jacka Sparrowa. Za kamerą produkcji stoi duet Espen Sandberg i Joachim Rønning. W roli Sparrowa ponownie zobaczymy oczywiście Johnny’ego Deppa. Oprócz gwiazdora w obsadzie między innymi Geoffrey Rush (Kapitan Barbosa), Javier Bardem (Kapitan Salazar), Kaya Scodelario (Carina Smyth) oraz Brenton Thwaites (Henry). Wyjawiono również, że Orlando Bloom ma powrócić w roli Wlliama Turnera. Premiera filmu 7 lipca 2017 roku.

Na konwencie zaprezentowano również klip promujący film Pete’s Dragon, który będzie odnowioną wersją produkcji live-action z roku 1977 o takim samym tytule. Niestety w sieci nie pojawił się jeszcze wcześniej wspomniany klip. Zamiast tego mamy oficjalne logo. W obsadzie obrazu, który do kin trafi w przyszłym roku wystąpią między innymi Bryce Dallas Howard, Karl Urban, Robert Redford, Wes Bentley, Oakes Fegley, Oona Laurence.

Kilka minut otrzymał również film The Queen of Katwe, w którym wystąpi Lupita Nyong'o i David Oyelowo. Produkcja powstaje na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Tima Crothersa i opowie o młodej dziewczynie z Ugandy, która zostaje mistrzynią szachową.
Później zaprezentowano krótki filmik z aktorami, którzy kręcą w Londynie filmową wersję *
Pięknej i Bestii
* oraz zaprezentowano teaserowe plakaty sequela Alicji w Krainie Czarów. Mogliście je u nas zobaczyć pod tym linkiem – Pierwsze plakaty kontynuacji Alicji w Krainie Czarów

Źrodło: comingsoon.net


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)