Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Janda, Figura i Ostaszewska jako Panie Dulskie 1

Janda, Figura i Ostaszewska jako Panie Dulskie! Prezentujemy pełną gwiazd galerię z filmu Filipa Bajona. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego obraz w kinach od 2 października.

Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów Śluby panieńskie i Przedwiośnie rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: Generał Nil, Galerianki, Facet (nie czy Róża Wojtka Smarzowskiego. Film zrealizowany jest przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Panie Dulskie są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Redox 2015-08-17

Jedyny plus tej produkcji jest taki, ze za pol roku Mietczynski nagra recenzje filmu ze swojej serii.

bizarre 2015-08-17

Wygląda całkiem przyzwoicie jak na polskie warunki, ale jako że to Bajon, to trzeba być bardzo ostrożnym w pochwałach.

Proszę czekać…