Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office Polska: Więckiewicz z Musiałem pobili herosów Marvela! 1

Mały Książę na tronie polskiego box office z frekwencją ćwierć miliona widzów po 10 dniach wyświetlania! Więckiewicz z Musiałem pobili herosów Marvela!

Wbrew fali sierpniowych upałów i debiutom mocnej konkurencji (m.in. Fantastycznej czwórki Marvela), animowany Mały Książę utrzymał pozycję na tronie krajowego box office! Adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów – drugi tydzień z rzędu – pozostaje najchętniej oglądanym filmem w Polsce i może pochwalić się fantastyczną frekwencją blisko 250 000 widzów! Uzyskany po zaledwie 10 dniach wynik zbliża produkcję, w której dubbingują: Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Maciej Musiał, Włodzimierz Press, Antoni Pawlicki, Łukasz Nowicki, Adam Ferency oraz Andrzej Seweryn do miejsca w pierwszej dwudziestce największych hitów 2015 roku!

Po rekordowym, najlepszym otwarciu filmu animowanego w całej historii dystrybutora Kino Świat, Mały Książę – lider krajowego box office – kontynuuje świetną passę na polskich ekranach. Nie zważając na sierpniową falę upałów, adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów, zbierając entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków, systematycznie powiększa widownię. Obecnie, po zaledwie 10 dniach od premiery może pochwalić się znakomitym wynikiem 247 000 widzów!

Już po pierwszym weekendzie rezultat uzyskany przez Małego Księcia okazał się lepszy od dotychczasowych rekordzistów z oferty Kino Świat. Wyższość nowego filmu twórców Kung Fu Pandy, WALL-E, Odlotu, Iniemamocnych, Shreka, Zaplątanych i Epoki Lodowcowej musiały uznać poprzednie hitowe produkcje dystrybutora – Siedmiu krasnoludków ratuje śpiącą królewnę oraz Zambezia, które w minionych latach wchodziły na ekrany z wynikami – odpowiednio – 73 i 74 tysiące widzów.

W ślad za udanym debiutem (blisko 90 000 widzów) przyszła wysoka frekwencja na przestrzeni pierwszego tygodnia. W ciągu 4 kolejnych dni wyświetlania Mały Książę ściągnął do kin ponad 100 000 osób! Po drugim weekendzie na ekranach, produkcja Marka Osborne'a nie tylko umocniła się na pozycji najchętniej oglądanej animacji w Polsce (wyprzedzając Minionki i W głowie się nie mieści Pixara), ale też pozostała poza zasięgiem "dorosłej" konkurencji. Wyprzedzenie "Księcia" okazało się misją niemożliwą m.in. dla Toma Cruise'a i Mission: Impossible – Rogue Nation, jak i debiutującej w Polsce Fantastycznej czwórki Marvela!

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Redox 2015-08-19

Dopiero teraz zainteresowalem sie ta wersja "Malego Ksiecia". Myslalem, ze to jedna z tych europejskich, kiepskawych animacji, ktore co jakis czas wchodza na nasze ekrany i szybko znikaja bez wiekszego szumu. Super obsada i Mark Osborne jako rezyser (polecam zapoznac sie z krotkometrazowka "More" z 1998 roku, bardzo lubie ten szort).

bizarre 2015-08-18

Bez przesady, jak można utożsamiać sukces jakiegokolwiek animowanego filmu z polskim dubbingiem?! :p

Quagmire bizarre 2015-08-19

Od 14 lat i sukcesu Shreka praktycznie każda animacja u nas jest wprowadzana na barkach gwiazd w polskim dubbingu. Niekoniecznie tyczy się to "Małego księcia", ale na pewno większości bajek które wprowadzane są jako "najlepsza komedia roku".

bizarre Quagmire 2015-08-19

Zapomniałem o "Shreku" – to wyjątek w polskim dubbingu. To że kampania reklamowa jest oparta na polskich "gwiazdach", wcale nie znaczy, że to ona przełoży się na ewentualny sukces. A mówienie, że Więckiewicz i Musiał "pobili" inną produkcję to duża nieścisłość.

Quagmire bizarre 2015-08-19

Zauważ, że to informacja prasowa Kino Swiata przedrukowana na łamach Fdb :)

bizarre Quagmire 2015-08-19

Faktycznie, to trochę zmienia postać rzeczy ;)

Proszę czekać…