10 najlepszych filmów 2015 roku w polskich kinach...

Do końca roku zostały nam jeszcze cztery miesiące, jednak redakcja FDB postanowiła podsumować to co dotychczas mogliśmy oglądać na ekranach polskich kin w 2015 roku. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was zestawienie dziesięciu najlepszych produkcji, które miały premierę nad Wisłą.

Strona 1 z 10

Na początek jednak lista pięciu tytułów, którym do trafienia na finałową listę trochę zabrakło. W tym wypadku lista jest alfabetyczna: Chappie, Coś za mną chodzi, Dom, Ex Machina oraz Motyl. Still Alice. Teraz już jednak zajmijmy się najlepszą dziesiątką tego roku. Zapraszamy do lektury i komentowania naszego zestawienia.

10 MIEJSCE: FOXCATCHER

Chłodne, zdystansowane, bezemocjonalne kino, z niepokojącą atmosferą. Carrel i Tatum stworzyli swoje najlepsze kreacje w karierze, które zapewne już nigdy nie zostaną przez nich pobite. Ten film potwierdza, że życie potrafi pisać świetne scenariusze.

Movieman

Ciężki, bardzo depresyjny film długo budujący swój ponury klimat. Tutaj naprawdę można wręcz fizycznie poczuć, że coś za chwilę się wydarzy, coś złego wisi w powietrzu. Dla niektórych ta chwila może być nieco za długa, ale warto dać temu filmowi szansę choćby dla świetnej roli Steve Carrella. Uwielbiam zimną pustkę która bije tutaj z jego zazwyczaj pociesznego spojrzenia ciekawskiego renifera.

Quagmire


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)