Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zapowiedź serialu kryminalnego Prokurator 2

Nowy serial kryminalny Prokurator według scenariusza braci Miłoszewskich już od czwartku, 3 września, godz. 21:45 na antenie TVP2! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia premierowego zwiastuna serialu.

Prokurator to dziesięć 45-minutowych odcinków, z których każdy opowiada zamkniętą, kryminalną historię jednego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Procha (Jacek Koman) i jego partnera – Kielaka (Wojciech Zieliński). Nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowa para tropiąca zabójców wyróżniają serial na tle innych produkcji tego typu.

Tytułowy prokurator, Kazimierz Proch, to rzeczowy i opanowany pięćdziesięciolatek, dla którego nie istnieje życie poza pracą. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, muzyka słuchana na starym walkmanie i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie. Komisarz Witold Kielak jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. Czterdziestolatek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci, którymi często opiekuje się Proch. Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych, jest źródłem wielu komicznych sytuacji w serialu.

Z prokuratorem Prochem i komisarzem Kielakiem na stałe współpracuje patolog, Ewa Sidlecka (Magdalena Cielecka). Kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary – nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek. Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko (Dorota Kolak), kobieta inteligentna i wymagająca, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku.

Pierwszych pięć odcinków wyreżyserował Jacek Filipiak, drugą transzę – Maciej Pieprzyca, którego film Chce się żyć został obsypany nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach.

Źrodło: TVP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…