http://vimeo.com/mironkundzicz

Zack Snyder o Strażnikach 0

Kiedy jego obecny film 300 święci na świecie tryumfy, reżyser Zack Snyder postanowił wyjawić trochę swoich planów odnośnie adaptacji komiksu Strażnicy.

Twórcami Strażników są, Alan Moore (scenariusz) i Dave Gibbons (rysunki).

Reżyser remake'u Świtu żywych trupów odpowiadał na następujące pytania:

Kiedy rozpocznie się produkcja?

Na pewno teraz będę kręcił Strażników. Skupiamy całą swoją uwagę na tym projekcie. To jest najlepsza rzecz na świecie. Może nie wiem o czym mówię, ale czuję, że Strażnicy są najświetniejszym komiksem jaki powstał i muszę nakręcić ten film.

Czy ten obraz może powstać za mniej niż 150 milionów dolarów?

Myślę, że tak. Mamy różne pomysły i uważam, że to całkiem możliwe…jednak nic konkretnego nie jest jeszcze gotowe. Wiemy natomiast, że to ciągle jest film od 18 lat, film o superbohaterach od 18 lat. To jest coś, co nie było testowane nigdy wcześniej i nikt nie wie co to do diabła znaczy.

Szanse na udział Toma Cruise'a (Wszystkie właściwe posunięcia)?

Nie sądzę, żeby wziął udział w kręceniu tego filmu. Chciałbym, ale Tom jest teraz zajęty i cięzko będzie zgrać grafiki. Prowadziliśmy wiele wspaniałych rozmów o tym projekcie i stał się po nich fanem Strażników, ale wątpię, żeby zagrał w filmie.

Jak będą wyglądać kostiumy?

Większość z nich, będzie wyglądać tak, jak w komiksie, ale jest parę rzeczy, które będziemy musieli odświeżyć. Będą to w większości stroje dziewczyn. Nie chodzi mi jednak o to, żeby tak je odświeżyć, aby nie były z roku 1985. To ciągle będą stroje z 1985, ale trochę bardziej seksowne. Bardzo dużo komiksów i komiksowych bohaterów, było przenoszonych na ekran od czasu 1985 roku i nieważne jak bardzo fajni są Strażnicy, trzeba ich trochę podrasować, aby byli bardziej dostępni dla dzisiejszej publiczności.

Jak będą wyglądać bohaterowie?

Troszeczkę ich zmienimy. Myślę jednak, że Rorschach będzie wyglądał tak, jak w komiksie. Dr. Manhattan też. Nocny Puchacz będzie podobny, ale postaramy się, żeby wyglądał trochę straszniej. Ozy. Chcę żeby wyglądał trochę zimniej. On jest w stylu Luxora, bardzo ascetyczny i chcę żeby wyglądał bardziej realistycznie. Zawsze myślałem, że jeśli Ozy miałby egipskie artefakty, to wyglądałby realniej.

23 marca odbędzie się polska premiera filmu 300.

Pierwsze zdjęcie Rorschacha z filmu StrażnicyPierwsze zdjęcie Rorschacha z filmu Strażnicy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…