widoczny tu i tam. hasam.

Komornik Feliksa Falka w kinach Europy 0

Projekcjami w Madrycie rozpocznie się 13 kwietnia tegoroczna edycja programu Picture Europe! Polski Instytut Sztuki Filmowej zgłosił do udziału w nim film Feliksa Falka Komornik.

Filmy uczestniczące w programie Picture Europe! wejdą do repertuaru trzech wybranych kin w Madrycie (13-19 kwietnia), Berlinie (26 kwietnia – 2 maja) i Londynie (8-14 czerwca). European Film Promotion zadba o odpowiednią promocję tych pokazów, organizując m.in. uroczyste gale inaugurujące cykle projekcji w każdym z wybranych miast. Do programu Picture Europe! trafia kilkanaście europejskich produkcji. Są to filmy nie tylko wartościowe artystycznie, ale także takie, które spotkały się z zainteresowaniem widzów. Komornik Feliksa Falka jest rejestracją życia wałbrzyskiego komornika. Lucek jest młody i ambitny. Odniósł życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Ale to za mało. Rzutki, błyskotliwy, pełen dowcipu, już w pierwszym kontakcie potrafi oczarować każdego rozmówcę. Jednak to tylko poza. Pod nią kryje się przebiegłość i bezwzględność. Jego zawodowy sukces wynika z tego, że poznał w swoim życiu biedę i upokorzenie. Dziś obnaża je u innych.

Komornik otrzymał m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Polską Nagrodę Filmową Orła w kategorii Najlepszy Film, Nagrodę Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz był polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Picture Europe! to kolejny program European Film Promotion, w którym uczestniczy Polska. Wcześniej polscy reprezentanci brali udział w programach Shooting Stars (Agnieszka Grochowska) oraz Producers on the Move (Piotr Dzięcioł).

pisf.pl

Kadr z filmu Komornik 2005Kadr z filmu Komornik 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…