Box Office: Wielkie otwarcie Terminatora w Chinach

Terminator Genisys powrócił na piedestał jeśli chodzi o światowy box office. Wszystko za sprawą świetnego debiutu w chińskich kinach, który pozwolił mu na zajęcie pierwszego miejsca w ten weekend.

Od dawna wydawało się, że Terminator Genisys będzie jedną z największych finansowych klap tego roku. Przy budżecie rzędu 155 milionów dolarów film w Stanach Zjednoczonych nie dobił nawet do setki, a licznik zarobionych pieniędzy zatrzymał się na 89 milionach. Wraz z dotychczasowymi wpływami z rynków zewnętrznych film Alana Taylora miał zarobione 353 miliony.

Jak widać z ratunkiem przyszli Chińczycy. Arnold Schwarzenegger i spółka na dzień dobry zgarnęli 27,4 milionów dolarów. Jest to czwarte najlepsze otwarcie w historii chińskiego box office. Lepszymi mogą się pochwalić tylko Szybcy i wściekli 7, Avengers: Czas Ultrona i Transformers: Wiek zagłady.

Jeśli film będzie miał długie nogi i zarobi wystarczająco dużo w Chinach, a jest to jak najbardziej możliwe, to wszystko wskazuje na to, że jednak powstanie kontynuacja. Zresztą studio już wcześniej zapowiedziało kolejne dwie części Terminatora. Na rok 2017 i 2018.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)