Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Wielkie otwarcie Terminatora w Chinach 2

Terminator Genisys powrócił na piedestał jeśli chodzi o światowy box office. Wszystko za sprawą świetnego debiutu w chińskich kinach, który pozwolił mu na zajęcie pierwszego miejsca w ten weekend.

Od dawna wydawało się, że Terminator Genisys będzie jedną z największych finansowych klap tego roku. Przy budżecie rzędu 155 milionów dolarów film w Stanach Zjednoczonych nie dobił nawet do setki, a licznik zarobionych pieniędzy zatrzymał się na 89 milionach. Wraz z dotychczasowymi wpływami z rynków zewnętrznych film Alana Taylora miał zarobione 353 miliony.

Jak widać z ratunkiem przyszli Chińczycy. Arnold Schwarzenegger i spółka na dzień dobry zgarnęli 27,4 milionów dolarów. Jest to czwarte najlepsze otwarcie w historii chińskiego box office. Lepszymi mogą się pochwalić tylko Szybcy i wściekli 7, Avengers: Czas Ultrona i Transformers: Wiek zagłady.

Jeśli film będzie miał długie nogi i zarobi wystarczająco dużo w Chinach, a jest to jak najbardziej możliwe, to wszystko wskazuje na to, że jednak powstanie kontynuacja. Zresztą studio już wcześniej zapowiedziało kolejne dwie części Terminatora. Na rok 2017 i 2018.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Quagmire 2015-08-24

Coś czuję, że jednak Genisys zwróci się na styk, potem zachęceni zrobią szóstkę i tak mocno dostaną po tyłku pod względem finansowym, że nie zobaczymy już nigdy nawet zabawki z Terminatorem.

Marek Jacek Quagmire 2015-08-24

Mam wrażenie, że w kolejnych częściach trzeba by zrobić kompletnie nowy casting i, nie wierzę, że to mówię, ale najwyższa pora podziękować Arniemu za udział w serii. Wtedy – MOŻE – jeszcze coś z tego będzie.

Quagmire jacks 2015-08-24

Nie wierzę, żeby mieli podziękować komukolwiek z obsady Genisys :)

Rob Quagmire 2015-08-24

Wróżbita Maciej się znalazł :)

MJ_MARTINO 2015-08-25

Najnowszej części jeszcze nie widziałem , ale uważam że całej serii przydałby się zwyczajnie REBOOT.

Proszę czekać…