widoczny tu i tam. hasam.

W drodze na Belfast Film Festival 0

Film dokumentalny Macieja Adamka W drodze zostanie pokazany na Belfast Film Festival w sekcji konkursowej Maysles Brothers Competition (22.03-1.04). Innym polskim akcentem na tym festiwalu będzie wystawa polskiego plakatu filmowego.

Bohaterami filmu W drodze jest małżeństwo bezdomnych, które wędruje po Polsce w poszukiwaniu domu dla siebie. Film otrzymał już nagrodę dla najlepszego dokumentu na Worldwide Short Film Festival w Toronto i nagrodę publiczności na Belo Horizonte Film Festival w Brazylii.W drodze wyprodukował Radek Styś dla pr. 2 TVP. Autorem zdjęć jest Artur Żurawski, montażu Sławek Goździk, a muzyki Andrzej Izdebski.

W drodze zostanie też zaprezentowane na Dawson International Short Film Festival w Kanadzie (5-8.04), Dialektus Film Festival w Budapeszcie (10-14.04) oraz End Of The Pier International Film Festiwal (27.04- 7.05) w Anglii.

Podczas Belfast Film Festival będzie miała miejsce wystawa polskiego plakatu filmowego. Ekspozycja prezentująca plakaty z lat 1950-1980 została przygotowana przez Polish Cultural Institute, Muzeum Plakatu w Wilanowie przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

pisf.pl

Kadr z filmu W drodze 2005Kadr z filmu W drodze 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…