Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jak dużo zarobią Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy? 2

Analitycy wieszczą, że już niebawem film Disneya Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy zostanie obrazem z najlepszym otwarciem w historii. Jak dużym?

Jeśli wierzyć spekulacjom film J.J. Abramsa może zarobić na całym świecie w pierwszy weekend 615 milionów dolarów. Przypomnijmy, że w tym roku Jurassic World zdołał pobić rekord otwarcia amerykańskiego, jak i światowego. Na swoim podwórku produkcja o dinozaurach zarobiła 209 milionów, a z rynków zewnętrznych dorzuciła kolejne 315. Teraz analitycy wieszczą, że ten wynik zostanie zdetronizowany przez siódmą część gwiezdnej sagi.

Film w Ameryce miałby zaliczyć otwarcie rzędu 300 milionów dolarów co byłoby wynikiem absolutnie niesamowitych. Zostałby pobity rekord Jurassic World o ponad 90 milionów. Do tego doszłoby 315 milionów zza granicy. Film pierwszy weekend skończyłby więc z kwotą 615 milionów dolarów. Warto odnotować, że pierwsze liczby analityków były na poziomie 530-540 milionów.

Warto również dodać, że Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy będą pokazywane w rekordowej liczbie 4500 kin. Co więcej, film będzie leciał we wszystkich kinach IMAX i zadebiutuje w każdym zakątku świata z wyjątkiem Chin. Tam premiera będzie później.

Prognozy mówią jasno – Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy będzie jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Już teraz mówi się o tym, że produkcja może zarobić 2,5 miliarda dolarów. Niektórzy przepowiadają także zdetronizowanie Avatara. Czy tak też się stanie? Tego dowiemy się już niebawem.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Redox 2015-08-27

Niech zarabiają jak najwięcej; zawsze będzie ciekawie zobaczyć fenomen z 2009 roku, choć taki scenariusz wydaje się nie do osiągnięcia.

Quagmire 2015-08-27

Ograniczeniem w czasach cyfry jest jedynie liczba seansów. Absurdalne wręcz 300 mln$ z weekendu jest możliwe jeśli przy wyprzedanych pokazach Gwiezdne Wojny całkowicie wykoszą inne tytuły. Być może Universal jeszcze ucieknie z 18 grudnia ze swoją komedią "Sisters" z Frey i Poehler, ale jak na razie sytuacja wygląda tak, że będzie chciał wprowadzić ten tytuł do szerokiej dystrybucji, czyli zająć część seansów. Nie sądzę aby Siostry zarobiły na otwarcie więcej niż 10 mln$, ale ten mały kawałek tortu może okazać się przeszkodą.

Dodatkowo swój 4 weekend w szerokiej dystrybucji zaliczą wtedy Creed, Victor Frankenstein, The Good Dinosaur i The Night Before, czyli dość mocny zestaw tytułów ze Święta Dziękczynienia. Szczególnie animacja Pixara może nadal zarabiać porządne pieniądze i nie pozwolić na zagarniecie rynku w tak kosmicznej skali. Innymi słowy, uwierzyłbym w taką analizę opublikowaną 11 grudnia, za to 27 sierpnia wydaje mi się jeszcze zwykłym licytowaniem na cyferki.

Warto dodać, że najbardziej dochodowy weekend wszech czasów w Ameryce przyniósł 266 mln$ (weekend otwarcia Jurassic World), bijąc poprzedni, utrzymujący się 6 lat rekord o 7 mln$. Teraz rekord zostałby pobity przynajmniej o 34 mln$ i to tylko zakładając 300 mln$ dla Gwiezdnych Wojen, bez uwzględnienia starszych tytułów. Jakoś nie wierzę w tak wielki przeskok.

Proszę czekać…