Jak dużo zarobią Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy?

Analitycy wieszczą, że już niebawem film Disneya Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy zostanie obrazem z najlepszym otwarciem w historii. Jak dużym?

Jeśli wierzyć spekulacjom film J.J. Abramsa może zarobić na całym świecie w pierwszy weekend 615 milionów dolarów. Przypomnijmy, że w tym roku Jurassic World zdołał pobić rekord otwarcia amerykańskiego, jak i światowego. Na swoim podwórku produkcja o dinozaurach zarobiła 209 milionów, a z rynków zewnętrznych dorzuciła kolejne 315. Teraz analitycy wieszczą, że ten wynik zostanie zdetronizowany przez siódmą część gwiezdnej sagi.

Film w Ameryce miałby zaliczyć otwarcie rzędu 300 milionów dolarów co byłoby wynikiem absolutnie niesamowitych. Zostałby pobity rekord Jurassic World o ponad 90 milionów. Do tego doszłoby 315 milionów zza granicy. Film pierwszy weekend skończyłby więc z kwotą 615 milionów dolarów. Warto odnotować, że pierwsze liczby analityków były na poziomie 530-540 milionów.

Warto również dodać, że Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy będą pokazywane w rekordowej liczbie 4500 kin. Co więcej, film będzie leciał we wszystkich kinach IMAX i zadebiutuje w każdym zakątku świata z wyjątkiem Chin. Tam premiera będzie później.

Prognozy mówią jasno – Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy będzie jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Już teraz mówi się o tym, że produkcja może zarobić 2,5 miliarda dolarów. Niektórzy przepowiadają także zdetronizowanie Avatara. Czy tak też się stanie? Tego dowiemy się już niebawem.

Źrodło: Deadline


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)