http://vimeo.com/mironkundzicz

Blanchett w Indiana Jones 4 0

Cate Blanchett wystąpi w czwartej części przygód znanego archeologa Indiany Jonesa.

Scenariusz napisał David Koepp (Zathura. Kosmiczna przygoda). Jest on jednak ciągle trzymany w tajemnicy, więc niewiadomo, kogo zagra aktorka. Wydaje się, że będzie to jedna z głównych ról.

Cate Blanchett w filmie Babel 2006Cate Blanchett w filmie Babel 2006

Harrison Ford (Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje) powróci jako Indiana Jones, jego syna ma zagrać Shia LaBeouf (Głupi i głupszy: Kiedy Harry spotkał Lloyda). Reżyserem ponownie będzie Steven Spielberg (Bliskie spotkania trzeciego stopnia). Produkuje LucasFilm.

Zdjęcia mają się rozpocząć w czerwcu w Los Angeles i nieokreślonych jeszcze miejscach na całym świecie. Premiera zaplanowana jest na 22 maja 2008 roku.

Cate Blanchett urodziła się w Australii. Jest na całym świecie znana z ról w filmach ambitnych, ale też bardziej komercyjnych. Są wśród nich: Elizabeth, Człowiek, który płakał, Dotyk przeznaczenia, <a href=Włamanie na śniadanie>Włamanie na śniadanie, czy Niebo. Ostatnio polscy widzowie mogli ją oglądać w obrazach Babel i Notatki o skandalu. Była trzykrotnie nominowana do Oscara i raz go zdobyła, za drugoplanową rolę w Aviatorze. Poza tym zdobyła dwukrotnie nagrodę BAFTA za Aviatora i Elizabeth, oraz Złotego Globa również za Elizabeth.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

gores

Tak jak Rocky Balboa-lipa na maksa.Oby Indiana Jones był lepszy.

Proszę czekać…