Skandal w kamienicy Krystyny Jandy!

Skandal w kamienicy Krystyny Jandy – czyli – pełny gwiazd zwiastun komedii (nie)obyczajowej Panie Dulskie. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Filipa Bajona w kinach od 2 października.

Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów Śluby panieńskie i Przedwiośnie rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Panie Dulskie w kinach od 2 października.


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)