Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

The Danish Girl - pierwszy zwiastun filmu Toma Hoopera 2

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun kolejnego dramatu biograficznego w reżyserii Toma HooperaThe Danish Girl. W roli głównej występuje zdobywca Oscara Eddie Redmayne.

Film oparty na faktach. Opowiada historię Einera Wegenera, duńskiego malarza urodzonego w 1886 roku. Pewnego razu, jego żona Gerda Gottlieb, również malarka, poprosiła go by zajął miejsce modelki, która nie przyszła na sesję, aby ona mogła dokończyć obraz. Od tego dnia damska część garderoby coraz częściej gościła na ciele Einera. Ostatecznie zdecydował się na chirurgiczną korektę płci, którą dokonano w 1930r. I stał się Lili Elbe, uważaną za pierwszą osobę, która przeszła zmianę płci.

Oprócz Redmayne'a w obsadzie między innymi Amber Heard, Alicia Vikander, Matthias Schoenaerts oraz Ben Whishaw. W Polsce film pojawi się 22 stycznia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Redox 2015-09-02

Sorry Leo, moze w nastepnym roku :D

Gracjan Mikitin Redox 2015-09-03

Za 40 lat dostanie Oscara pocieszenia, czyli za całokształt :P

Redmayne i Fassbender (w sumie on będzie startował z dwoma rolami, ale pewnie dostanie tylko za Jobsa) + pewnie ktoś jeszcze wbije do nich. Szkoda Leosia :(

Redox Movieman 2015-09-03

Kibicuję Fassbenderowi, Redmayne ma swojego Oscara już na półce. DiCaprio, nie wiem czemu, ale przeczuwam, że nie otrzyma nominacji za "Zjawę" (dopiero co dowiedziałem się o tym polskim tytule ;o).

Proszę czekać…