Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Rogue Nation ma już pół miliarda 1

Piąta część szpiegowskiej serii Mission: Impossible – Rogue Nation przekroczyła w ten weekend pół miliarda dolarów na całym świecie. To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów Toma Cruise'a. W dniu jutrzejszym film zadebiutuje w chińskich kinach.

Film za granicami Stanów Zjednoczonych sprzedał się świetnie i zarobił ponad 328 milionów dolarów. Jeśli chodzi o rynek wewnętrzny to piąta część Mission: Impossible zarobiła 180 milionów. W przyszłym tygodniu Rogue Nation powinien stać się trzecią najlepiej zarabiającą odsłoną serii w amerykańskich kinach.

Co więcej, produkcja może po jutrzejszej premierze w Chinach stać się drugą najlepiej zarabiającą częścią serii w ogóle. Tom Cruise i jego paczka, muszą wyciągnąć z portfeli Chińczyków ponad 37 milionów dolarów. Nieśmiało mówi się również, że Rogue Nation może być najbardziej dochodową częścią serii. W sierpniu jeden z dziennikarzy Forbesa zajmujący się między innymi chińskim rynkiem stwierdził, że dochód filmu z Chin może sięgnąć nawet 250 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że Mission: Impossible – Ghost Protocol w 2012 roku, w Chinach zarobił ponad 100 milionów dolarów. A nie jest tajemnicą, że tamtejszy rynek rozwija się w zastraszającym tempie. Sam Paramount wie także jak wiele zależy od azjatyckich widzów. Za przykład niech posłuży ostatnia część Transformers, która w USA zarobiła 245 milionów dolarów. Dopiero Chińczycy, którzy dołączyli kolejne 320 milionów pozwolili Wieku zagłady przekroczyć miliard dolarów w box office’e.

Kolejnym jest nowa odsłona Terminatora, która w Stanach Zjednoczonych sprzedał się nie najlepiej. Przy budżecie sięgającym ponad 150 milionów dolarów, produkcja nie zdołała dobić nawet do 90. I to właśnie Chińczycy zadecydują o losie serii. Tam film sprzedaje się bardzo dobrze. W ten weekend zarobił 11,5 milionów dolarów i łącznie ma już na swoim koncie 108 milionów.

Trzeba również odnotować, że Jurassic World jako czwarty film w historii przekroczył miliard dolarów w wpływów poza USA. Poza nim na liście są także Avatar, Titanic i Szybcy i wściekli 7.

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…