http://vimeo.com/mironkundzicz

Prawo miasta nie jest hitem 0

Nowy, kryminalny serial Polsatu – Prawo miasta – miał być potencjalnym hitem i wzmocnić niedzielną, serialową ramówkę stacji.

Jednak mimo obiecującego początku, kolejne tygodnie przynoszą gorsze wyniki – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Kadr z serialu Prawo miastaKadr z serialu Prawo miasta

Pierwszy odcinek serialu obejrzało ponad 3 mln widzów, co dało Polsatowi 25,51 proc. udziału w rynku i pozycję lidera o tej godzinie. TVN przyciągnął 2,87 mln osób (23,95 proc. udziałów), TVP1 – 1,9 mln widzów (15,89 proc. udziałów), a TVP2 – 1,64 mln osób (13,69 proc. udziałów). W grupie komercyjnej 16-49 oglądalność Polsatu kształtowała się na poziomie 1,9 mln, a udziały wyniosły 29,87 proc.

Jednak już drugi odcinek przyniósł wyniki gorsze o 0,8 mln widzów. 11 marca Prawo miasta obejrzało bowiem 2,2 mln osób, a w czasie emisji serialu, udziały Polsatu w rynku wyniosły 19,54 proc. I choć wtedy jeszcze stacja Solorza-Żaka utrzymała pierwszą pozycję wśród programów nadawanych w tym czasie, to jej przewaga nad kolejnym TVN stopniała do różnicy zaledwie 100 tys. widzów i 0,24 proc. udziałów w rynku.

W minioną niedzielę nadawany w TVN Kuba Wojewódzki zdecydowanie przegonił kryminalny serial Polsatu. Prawo miasta przyciągnęło przed ekrany 2,29 mln widzów (19,4 proc. udziałów). W tym samym czasie – między 22 a 23 – stację Waltera wybrało 3,4 mln osób, co przełożyło się na 29,09 proc. udziałów.

Średnio, wszystkie wyemitowane odcinki Prawa miasta zgromadziły 2,52 mln widownię (21,54 proc. udziałów), a w grupie komercyjnej wyniki kształtowały się na poziomie 1,53 mln widzów i 25 proc. udziałów w rynku.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

bartez55

Witam,
jestem na tym forum po raz pierwszy i specjalnie wszedłem po to by wyrazić swoje niezadowolenie.
Ten serial nie nadaje się do oglądania, ponieważ jest tak dennie zagrany. Obasada wydawało by się w porządku ale jednak to nie to czego oczekiwałem po tym serialu. Większość scen jest zagrana jakby grali ją amatorzy. To jest przykre ale według mnie prawdziwe. Nie wiem co ten serial ma bądź powinien sobą reprezentować ale według mnie jest jednym wielkim niewypałem. Gdy zasiadłem któregoś wieczoru przed telewizorem myślałem że obejrzę ciekawy polski serial a tu lipa:(
Obejrzałem tylko kilka odcinków i od razu mnie odrzuciło, szczegółnie gdy oglądałem odcinek w którym Jaga ratowała małego chłopca o imieniu Maciek. Scena przy studni gdy Jaga jest wrzucana do studni jest zagrana tragicznie, jakbym widział telenowele brazylijską. Na tym chciałbym sklończyć mój wywód na temat tego sereialu, więcej myślę, że go nie obejrze. Pozdrawiam bartez55.

Proszę czekać…