http://vimeo.com/mironkundzicz

Angelina Jolie w Wanted 0

Angelina Jolie wystąpi w adaptacji komiksu Wanted.

Produkuje Universal Pictures.

Angelina Jolie w filmie Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia 2003Angelina Jolie w filmie Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia 2003

W filmie zobaczymy też Jamesa McAvoya (Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa) i Morgana Freemana (Robin Hood: Książę złodziei). Reżyseruje Timur Bekmambetov (Dzienna straż). Zdjęcia rozpoczną się we wschodniej Europie w maju.

McAvoy zagra młodego mężczyznę, który odkrywa, że jego ojciec jest płatnym zabójcą. Szybko jednak dowiaduje się też, że ojciec został zabity. Chłopak postanawia iść w ślady ojca i pomścić jego śmierć. Jolie zagra zabójczynię, która będzie uczyć chłopaka.

Scenariusz napisali Michael Brandt (Za szybcy, za wściekli) i Derek Haas. Następnie poprawił go Dean Georgaris (Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia) i to właśnie po przeczytaniu jego wersji, Jolie przyjęła rolę.

Producentami będą Marc Platt (Legalna blondynka 2), Jim Lemley (Byliśmy żołnierzami), Jason Netter (Wolverine & the X-Men) i Iain Smith (Wzgórze nadziei).

Będzie to druga współpraca w ostatnim czasie, po dramacie The Changeling w reżyserii Clinta Eastwooda (Północ w ogrodzie dobra i zła), Universal i Jolie. The Changeling produkują Brian Grazer (Wielka Heca Bowfingera) i Ron Howard (Grinch: Świąt nie będzie), przez swoje Imagine Entertainment i Rob Lorenz, przez swoją firmę Malpaso.

Angelina Jolie urodziła się w Los Angeles. Znana jest z ról w filmach: Hakerzy, Przerwana lekcja muzyki, Kolekcjoner kości, Tomb Raider, czy Dobry agent. Za rolę w Przerwanej lekcji muzyki otrzymała Oscara i Złotego Globa. Poza tym otrzymała jeszcze Złote Globy za obrazy Gia i George Wallace.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…