widoczny tu i tam. hasam.

Numer w FAMIE 0

DKF GAG przy Białostockim Ośrodku Kultury zaprasza na kolejny pokaz kina niezależnego do klubu FAMA.

28 marca 2007 o godz. 18.30 zaprezentowany zostanie białostockim widzom niezależny film fabularny Numer w reżyserii Andrzeja Mathiasza.

Akcja tego trwającego półtorej godziny filmu rozgrywa się w Lublinie podczas kilku dni, niedługo po zamachu terrorystycznym w Madrycie, kiedy wyraźnie odczuwane jest zagrożenie zamachami bombowymi. Jest to historia dwudziestolatka Pawła i dwójki jego przyjaciół, którzy pod wpływem życiowych rozczarowań postanawiają zmienić świat za pomocą bombowych telefonów. Dzwonią do najważniejszych instytucji z informacją o podłożonej bombie. A wszystko zaczyna się od zwykłego numeru. Nie trudno zauważyć, że w filmie Numer jego twórcy niejako przewidzieli wydarzenia z jakimi mieliśmy do czynienia niedawno, kiedy to po wybuchach bomb w Londynie, przez kraj przetoczyła się fala fałszywych telefonów o podłożonych bombach. Po projekcji planujemy spotkanie z twórcami filmu.

ANDRZEJ MATHIASZ

Scenarzysta i reżyser. W końcu lat 70. i w latach 80. działał w Teatrze Provisorium, jednym z najgłośniejszych wówczas teatrów alternatywnych. Twórca autorskiego Teatru Projekt, w którym przygotował wiele spektakli pokazywanych na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Obecnie kieruje Kinoteatrem Projekt w Centrum Kultury w Lublinie, propagując osiągnięcia kina niezależnego. Współorganizuje w Lublinie pokazy filmów prezentowanych na festiwalach Jutro Filmu, Euroshorts czy Oskariada. Twórca magazynu kulturalnego Salon emitowanego przez kilka lat w TVP. Autor telewizyjnych filmów dokumentalnych.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Kadr z filmu Numer 2005Kadr z filmu Numer 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…