Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jennifer Lawrence zagra w filmie Red Sparrow 1

Jak donosi Deadline, Jennifer Lawrence i reżyser Igrzysk śmierci, Francis Lawrence ponownie mogą połączyć swoje siły. A wszystko za sprawą kolejnej próby zekranizowania powieści "Red Sparrow" autorstwa Jasona Matthewsa.

Jest to kolejne podejście do stworzenia filmu na podstawie szpiegowskiej historii Matthewsa. Swego czasu mówiło się o tym, że za kamerami projektu mogą stanąć Darren Aronofsky albo David Fincher. Niestety nic z tych planów nie wypaliło.

Nowa wersja scenariusza ma zostać napisana przez Justina Haythe'a. Wcześniej pracował nad nim autor American Hustle, Eric Warren. Producentami filmu będą Steve Zaillian i Garrett Basch.

Główną bohaterką powieści "Red Sparrow" jest Dominika Egorova. Agentka rosyjskiego wywiadu, która otrzymuje od swojego szefostwa nowe zadanie – ma wyciągać informacje od wrogów za pomocą łóżka. Właśnie w ten sposób poznaje amerykańskiego agenta CIA, z którym wplątuje się w romans. Z czasem zaczyna pracować jako podwójny agent, a jej zadaniem jest znalezienie kreta w Waszyngtonie.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…