widoczny tu i tam. hasam.

II Dni Kina. Polskie filmy na Ukrainie 0

Przez blisko miesiąc – w ramach II Dni Kina na Ukrainie – w Kijowie, Lwowie, Charkowie i Doniecku zobaczyć będzie można najnowsze polskie filmy fabularne oraz krótkometrażowe. Projekcje odbywają się w największej komercyjnej sieci kin ukraińskich – Kinopalac.

Dni Kina to szeroka prezentacja polskiego kina na Ukrainie. Jest to już druga edycja tego festiwalu. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku, a jej wielki sukces skłonił organizatorów do kontynuowania projektu. Tegoroczne Dni Kina rozpocznie pokaz, w Kinopałac w Kijowie, najnowszego filmu Sławomira Fabickiego Z odzysku. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem oraz z odtwórcą głównej roli Antonim Pawlickim.

W ramach II Dni Kina pokazane zostaną również Oda do radości reż. Anna Kazejak, Jan Komasa, Maciej Migas, Chłopiec na galopującym koniu reż. Adam Guziński, Co słonko widziało reż. Michał Rosa oraz Summer Love reż. Piotr Uklański. Projekcje filmów pełnometrażowych poprzedzą pokazy filmów krótkich:

Ichthys reż. Marek Skrobecki
Sztuka spadania reż. Tomek Bagiński
Podróż na wschód reż. Magda Kulesza
Dotyk motyla reż. Anna Winkler
Pętla reż. Maciej Majchrzak

Tegorocznym Dniom Kina towarzyszyć będzie specjalne wydanie najważniejszego ukraińskiego miesięcznika filmowego – Kino Koło, którego numer zostanie w całości poświęcony współczesnej polskiej kinematografii.

II Dni Kina odbędą się w dniach 23 marca – 15 kwietnia 2007. Ich organizatorami są Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Instytut Polski w Kijowie.

pisf.pl

Z odzysku 2006Z odzysku 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…